Nietypowy patrol na ulicach Bełchatowa

  • 24.03.2020, 11:55
  • Redakcja lokalna.news
Nietypowy patrol na ulicach Bełchatowa
Straż Miejska zachęca bełchatowian do pozostania w domach.

W naszym regionie jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. Aby uniknąć zarażenia, należy unikać wychodzenia z domu i przebywania w miejscach publicznych. Wiąże się z tym akcja #zostańwdomu, do której przyłączyły się również bełchatowskie służby i urzędnicy. Prezydent Miasta-Mariola Czechowska apeluje do mieszkańców o pozostanie w domu, zachęcają do tego również Strażnicy Miejscy. Przypominają oni o konieczności ograniczenia wyjść i spotkań do minimum przez specjalny megafon.

Liczba zakażeń koronawirusem w naszym regionie wzrasta. By przeciwdziałać epidemii i zmniejszyć ryzyko zachorowania, ważne jest byśmy stosowali się do wszystkich zaleceń rządu czy sanepidu. O ogólnopolskiej akcji „Zostań w domu” przypominać będzie także bełchatowska Straż Miejska – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

Patrol zaopatrzony w taki megafon można było spotkać w poniedziałek 23 marca na ulicach Bełchatowa. Z głośników płynie komunikat: „Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa prosimy o pozostanie w domach. Dla własnego bezpieczeństwa unikajmy spotkań, ograniczmy wyjścia do niezbędnego minimum. W ten sposób zmniejszymy ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich. Apelujemy: zostańcie w domach”.

Taki komunikat bełchatowianie usłyszą nie tylko w centrum czy na głównych ulicach miasta ale także na osiedlach. Celem tych działań jest dotarcie z informacją do jak największej liczby mieszkańców Bełchatowa.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe