Pieniądze z PGE dla Bełchatowskiego szpitala

  • 23.03.2020, 14:44
  • Redakcja lokalna.news
Pieniądze z PGE dla Bełchatowskiego szpitala
PGE przekazało dla szpitali 5 mln na walkę z koronawirsuem, część z tych środków trafiło do bełchatowskiego szpitala.

Na konta siedmiu szpitali, wskazanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, trafiły już środki przeznaczone przez PGE Polską Grupę Energetyczną na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem. Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie,Wojewódzki Szpital Zespolony 
w Kielcach, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej,Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, Wojewódzki Szpital w Białej Podlaskiej i Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie mają już na kontach pieniądze z darowizny, którą zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej przeznaczył na wsparcie walki z koronawirusem.

W rekordowo szybkim tempie przekazaliśmy środki w formie darowizn na konta siedmiu szpitali w Polsce i już dzisiaj mogą one zostać wykorzystane na zakup m.in. sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, testów diagnostycznych i aparatury do intensywnej terapii – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

Wartość darowizny PGE to w sumie 5 mln zł, z czego do siedmiu szpitali w Polsce trafiło już łącznie 3,9 mln zł. PGE jest w kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych i ustala listę kolejnych szpitali, do których trafią środki.

Grupa PGE wpiera także Infolinię NFZ, która obsługuje nawet 10 tys. połączeń na dobę. 

Już ponad siedemdziesięciu Pracowników PGE zaangażowanych jest we wsparcie obsługi tych połączeń i udzielają oni wszelkich niezbędnych informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Praca wykonywana jest przez Pracowników,  którzy zostali oddelegowani do pracy zdalnej i odbywa się w godzinach pracy oraz za pomocą telefonu służbowego. Wszyscy Pracownicy przeszli odpowiednie szkolenie.  

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe