Pijany z zakazem prowadzenia pojazdów, uciekł z miejsca zdarzenia

  • 23.03.2020, 12:43
  • Redakcja lokalna.news
Pijany z zakazem prowadzenia pojazdów, uciekł z miejsca zdarzenia
Mężczyzna spowodował wypadek, uciekł z miejsca zdarzenia następnie swój pojazd porzucił w lesie i kontynuował ucieczkę pieszo. Kres jego poczynań położył funkcjonariusz wracający ze służby.

21 marca o godzinie 21:45 funkcjonariusze bełchatowskiej komendy dostali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej. Na ulicy Radomszczańskiej w Bełchatowie w jego pojazd uderzył jadący z przeciwnego kierunku lexus. Kierujący tym autem gwałtownie zjechał na jego pas ruchu doprowadzając do zderzenia.Chcąc uniknąć kolizji pokrzywdzony odbił na pobocze. Mimo tego doszło do bocznego zderzenia się aut. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia a swój pojazd porzucił w lesie, a dalszą ucieczkę kontynuował pieszo.

Kres jego działań położył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Bełchatowskiej policji, nadkom. Marcin Kucner. Policjant po skończonej służbie wracał do domu. Jego uwagę zwrócił mężczyzna, który chwiejnym krokiem szedł poboczem w miejscowości Wólka Łękawska. Funkcjonariusz podejrzewając, że może on być sprawcą kolizji zatrzymał mężczyznę. Jak się chwilę później okazało jego podejrzenia były słuszne. Pieszy to poszukiwany sprawca kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. Pijany 46-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ma również trzykrotny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za spowodowane kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe