Prezydent Bełchatowa z pomocą dla przedsiębiorców

  • 20.03.2020, 17:38
  • Redakcja lokalna.news
Prezydent Bełchatowa z pomocą dla przedsiębiorców
Prezydent Mariola Czechowska przygotowała program wsparcia dla przedsiębiorców w związku z panującym koronawirusem.

Obecna sytuacja, związana z panującą pandemią koronawirusa bardzo odbija się na lokalnych przedsiębiorcach, małych i średnich firmach. Ich sytuacja jest coraz gorsza, z każdym dniem trwania epidemii. Rząd przygotowuje dla nich tarczę antykryzysową, ze swoją propozycją pomocy dla lokalnych przedsiębiorców wychodzi, również Prezydent Miasta- Mariola Czechowska. Jest ona w stałym kontakcie z właścicielami firm. Z myślą o nich przygotowała specjalny miejski program wsparcia zawierający szereg ulg, m.in. umorzenia podatków i opłat należnych na rzecz miasta.

Wspieranie lokalnej gospodarki było dla nas zawsze jednym z ważniejszych kierunków pracy. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy przedsiębiorcy stają w obliczu nieznanych jeszcze skutków ekonomicznych epidemii koronawirusa. Dlatego wprowadzamy specjalne ulgi i ułatwienia, które, jestem przekonana, pomogą uratować płynność finansową firm a także chronić miejsca pracy – tłumaczy prezydent Czechowska.

Udzielana pomoc będzie dotyczyć:

1. Odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia podatków i opłat należnych na rzecz miasta Bełchatowa. Chodzi o podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. By przedsiębiorca mógł skorzystać z takich ulg, musi złożyć wniosek do magistratu.

2. Odroczenia terminu zapłaty opłat za użytkowanie wieczyste na 3 miesiące.

3. Odroczenia terminów zapłaty czynszu z tytułu dzierżawy najmu lokali użytkowych dla osób prowadzących w nich działalność gospodarczą.

4. Według przyjętego programu osłonowego prowadzący działalność gospodarczą mogą liczyć na umorzenie czynszu w gminnych lokalach za 1 miesiąc, z możliwością odroczenia terminu zapłaty czynszu na kolejne 2 miesiące. O taką ulgę mogą wnioskować najemcy, którzy działają w branży uwzględnionej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 w prawie ogłoszenia na obszarze RP stanu zagrożenia epidemicznego.

Aby uzyskać taką pomoc należy złożyć wniosek, który jest do pobrania na stronie miasta. Trwają również analizy nad możliwościami udzielenia ulg dla Przedsiębiorców przez miejskie spółki. W najbliższym czasie opublikowane zostaną stosowne informacje.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe