Szkoły w obliczu koronawirusa

  • 16.03.2020, 15:59
  • Redakcja lokalna.news
03172020_1lo_szkoly_zamkniete_koronawirus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od dziś szkoły są zamknięte, w budynku znajdują się tylko dyrekcja i pracownicy administracyjni. Jak w tej sytuacji radzą sobie uczniowie?

W I liceum w Bełchatowie nauczyciele kontaktują się z uczniami za pośrednictwem internetu, przekazują im materiały oraz zadają prace do wykonania. W najcięższej sytuacji wydają się być tegoroczni maturzyści. Jednak dyrektor szkoły uspokaja, uczniowie przygotowywali się systematycznie a teraz mają czas na powtórki. Wykonywanie zadań i arkuszy wysłanych przez nauczycieli jak i samodzielne powtarzanie materiału.

Dowiedzieliśmy się również, że na tą chwilę plan roku szkolnego nie uległ zmianie a uczniowie prawdopodobnie nie będą musieli odrabiać okresu narodowej kwarantanny. Matury również nie zostały przesunięte i na tą chwilę odbędą się zgodnie z planem. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna a o wszystkich zmianach będziemy informować.

Uczniowie powinni również pamiętać, że okres ten nie jest dodatkowym wolnym w czasie, którego mogą spotykać się wspólnie. Powinni oni zostać w domach dla własnego zdrowia.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe