Ruszył nabór do bełchatowskich przedszkoli i szkół

  • 13.02.2020, 11:55
  • Redakcja lokalna.news
02142020_miasto_przedszkola_nabor.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na początku lutego ruszył nabór do bełchatowskich przedszkoli i szkół. Co należy robić i ile mamy czasu na zapisanie dziecka do wybranej placówki.

Nabór do przedszkoli ruszył 7 lutego i będzie przebiegać etapowo. Zakończy się natomiast 30 marca. Do końca stycznie rodzice dzieci już uczęszczających do miejskich przedszkoli musieli zadeklarować czy ich dziecko zostaje w placówce czy też nie. Pozwoliło to na oszacowanie ilości pozostałych miejsc.

Teraz od 7 do 16 marca rodzice mogą składać wnioski. Ostateczna lista dzieci zakwalifikowanych do bełchatowskich przedszkoli przedstawiona będzie 20 marca. Po tym dniu rodzice będą mieli czas do 27 marca na potwierdzenie chęci przyjęcia dziecka do danej placówki. Przewidziany został również nabór uzupełniający, który wystartuje 3 sierpnia a składanie wniosków potrwa do 21 sierpnia.

Kryteria naboru ustalone zgodnie z ustawą „Prawo oświatowe” przewidują, że pierwszeństwo będą miały dzieci z rodzin wielodzietnych i zastępczych a także tych rodzin w których występuje niepełnosprawność. Pierwszeństwo będą miały również dzieci wychowywane przez jednego rodzica.

Pod uwagę będą również brane kryteria lokalne czyli to czy oboje rodzice zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej lub prowadzą własną pozarolniczą działalność gospodarczą czy też uczą się w systemie dziennym. Ważne też będzie miejsce zamieszkania i odległość do przedszkola oraz to czy rodzeństwo kandydata również uczęszcza do danej placówki.

Istotne jest, by w odpowiednim czasie złożyć w wybranej przez siebie placówce komplet dokumentów, w tym oświadczenia potwierdzające spełnianie poszczególnych kryteriów. Wnioski dostępne są w każdym przedszkolu, oraz na stronach internetowych poszczególnych placówek.

W przypadku naboru do oddziałów przedszkolnych kryteria są takie same jak przy naborze do przedszkoli. Przy naborze do klas pierwszych dodatkowo brana pod uwagę jest rejonizacja.

Rekrutacja do szkół również zaczęła się 7 lutego i potrawa do 16 marca. 20 marca znane będą ostateczne listy kandydatów a do 27 marca rodzice będą mieć czas na potwierdzenie swojego wyboru. Nabór uzupełniający wystartuje wcześniej bo 8 czerwca i potrwa do 14 sierpnia.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe