Bezpieczny internet i jak spędzić czas bez niego

  • 11.02.2020, 15:33
  • Redakcja lokalna.news
02112020_sp12_dzien_bez_internetu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
11 lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W świętowanie włączyła się Szkoła Podstawowa numer 12 w Bełchatowie. Tego dnia dla uczniów przygotowane zostało wiele atrakcji.

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w pierwszej połowie lutego a jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu do internetu dzieci i młodzieży. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12  im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach. Plan dnia był bardzo obfity. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach „Bajka szyta na miarę wyobraźni” prowadzonych przez autorkę książek dla dzieci Małgorzatę Wójcik. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli przed sobą niełatwe zadanie. Musieli oni uszyć ilustrację do bajki. Zajęcia te miały pokazać dzieciom, że można w ciekawy sposób spędzić czas bez internetu. Podczas warsztatów dzieci rozwijały swoje umiejętności manualne oraz pasję tworzenia.

Następne w planie było spotkanie w auli szkoły podczas, którego uczniowie klas IV-VIII przedstawili poradniki na temat „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?” Podczas spotkania na auli przedstawione zostały również wyniki pracy grupy programistów z Dwunastki - Liga Niezwykłych Umysłów. Na głównym holu zaprezentowano transparenty promujące bezpieczeństwo w sieci. Na zakończenie aktorzy/terapeuci z Teatru "Kurtyna" z Krakowa przygotowali dla uczniów klas V warsztaty „Wieloaspektowość zjawiska przemocy, w tym cyberprzemocy”.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe