Jak bełchatowianie uczcili 157 rocznicę Powstania Styczniowego

  • 26.01.2020, 12:49
  • Redakcja lokalna.news
Jak bełchatowianie uczcili 157 rocznicę Powstania Styczniowego
26 stycznia miały miejsce miejskie obchody 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbyły się w Grocholicach.

Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach, podczas której miał miejsce okolicznościowy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie.

Po zakończeniu mszy, która rozpoczęła się o godzinie 10, uczestnicy obchodów w uroczystym przemarszu, prowadzonym przez orkiestrę dętą przeszli na cmentarz w Grocholicach. Tam pod pomnikiem Powstańców Styczniowych odbyła się Część Patriotyczna. Wiceprezydent Bełchatowa- Łukasz Politański podkreślił znaczenie Powstania Styczniowego, udziału w nim mieszkańców Bełchatowa i okolicznych miejscowości.

Następnie przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń oraz szkół naszego regionu oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem. W uroczystości udział wzięły również poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń związków zawodowych oraz zakładów pracy.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe