Straż Miejska o zimie

  • 09.12.2019, 15:26
  • Redakcja lokalna.news
12102019_straz_miejska_zima.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nadchodzi zima a wraz z nią ujemnie temperatury, staż miejska apeluje aby zwracać uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem.

Przy niskich temperaturach ludzki organizm bardzo szybko się wychładza. Wiele osób jest przez to narażonych na utratę zdrowia lub nawet życia. Na wychłodzenie narażone są przede wszystkim osoby bezdomne, które często spędzają na mrozie wiele godzin. Ujemne temperatury są również zagrożeniem dla osób starszych, samotnych i chorych. Tacy ludzie często mimo, że mają swój dom, nie są w stanie go ogrzać. Straż Miejska apeluje zatem aby zwracać też na nich uwagę.

Należy również pamiętać, że alkohol wcale nie rozgrzewa naszego ciała, wręcz przeciwnie organizm osoby po spożyciu alkoholu jest jeszcze bardziej narażony na wychłodzenie Dlatego gdy widzimy osobę, która może być zagrożona wychłodzeniem należy zawiadomić odpowiednie służby tj. Straż Miejska.

Ujemne temperatury dokuczają również kierowcom. Często rano okazuje się, że samochód odmawia posłuszeństwa i nie chce odpalić. W takiej sytuacji również warto zadzwonić po Straż Miejską. Strażnicy wyposażeni w odpowiedni sprzęt, zawsze pomogą. Należy jednak pamiętać, że liczy się kolejność zgłoszeń.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe