Obchody Święta Górnika

  • 04.12.2019, 17:07
  • Redakcja lokalna.news
12062019_barborka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Co roku 4 grudnia obchodzone jest Święto Górników- Barbórka.

Tegoroczne obchody Barbórki w Bełchatowie rozpoczęła Msza Święta w Parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Binków. Następnie zebrani przemaszerowali ulicami miasta do hali Widowiskowo-Sportowej na ulicy 1 Maja. Głównym punktem tegorocznych obchodów była Uroczysta akademia Barbórkowa w której udział wzięli min. Antoni Macierewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta-Błażej Spychalski, przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i senatorowie oraz oczywiście przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej.

Odczytane zostały listy od Prezydenta i Premiera RP. Ryszard Wasiłek wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE mówił o przyszłości Bełchatowskiej kopalni, zapewnił, że PGE podejmuje kroki które prowadzą do nowoczesnej i niskoemisyjnej gospodarki.

Najważniejszą częścią uroczystości było przyznanie odznaczeń państwowych i branżowych. Pracownicy zostali odznaczeni Złotym Srebrnym oraz Brązowym Medalem za długoletnią służbę. Na wniosek prezesa PGE GiEK Minister Energii przyznał stopnie Generalnego Dyrektora Górniczego i Dyrektora Górniczego. Przyznane zostały również odznaczenia Zasłużony dla Górnictwa i Zasłużony dla Polskiej Geologi.

Po oficjalnej uroczystości odbył się koncert Izabeli Trojanowskiej.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe