Tragedia spowodowana brakiem odblasków

  • 29.10.2019, 11:58
  • Redakcja lokalna.news
10292019_policja_wypadek_odblaski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę 27 października około godziny 18.00 w miejscowości Pożdżenice w gminie Zelów doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że 22-letni mieszkaniec gminy Zelów. Kierując pojazdem marki SAAB jechał z Zelowa w kierunku miejscowości Kurów, potrącił mężczyznę, który szedł środkiem prawego pasa jezdni. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi po zmierzchu, podczas opadów deszczu. Pieszy był ubrany w ciemny strój bez elementów odblaskowych.

Bardzo ważne jest, aby w okresie jesienno- zimowym, kiedy bardzo szybko robi się ciemno niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nosili odblaski, które znacząco zwiększają ich bezpieczeństwo. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Natomiast osobę bez odblasku kierujący pojazdem zobaczy dopiero z odległości około 20 - 30 metrów.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe