Zdemolował przystanek, miał blisko 3 promile

  • 25.10.2019, 10:36
  • Redakcja lokalna.news
Zdemolował przystanek, miał blisko 3 promile
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Klukach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dewastację przystanku autobusowego. Straty oszacowano na 4000 złotych. W trakcie zatrzymania jeden zganiał winę na drugiego. Ostatecznie zarzuty usłyszał 29-latek. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

23 października 2019 roku policjanci zostali skierowani do miejscowości Janów w gminie Bełchatów w związku ze zgłoszeniem dewastacji przystanku autobusowego. Według zgłoszenia aktu wandalizmu miało dopuścić się dwóch mężczyzn. Na miejscu okazało się, że w wiacie przystankowej wybite są szyby oraz zerwany rozkład jazdy. Straty wstępnie oszacowano na 4.000 złotych.

Poszukując sprawców policjanci patrolowali teren w pobliżu miejsca zdarzenia. Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który jadąc rowerem zataczał się. Widok radiowozu wyraźnie wywołał w nim niepokój. Cyklista chcąc uniknąć kontroli przyspieszył, stracił panowanie nad rowerem i przewrócił się na poboczu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 29-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W czasie rozmowy krzyczał, że to nie on zdemolował przystanek i że zrobił to jego kolega. Policjanci zatrzymali go w związku z uszkodzeniem wiaty przystankowej.

W drodze do bełchatowskiej komendy mundurowi zauważyli kolejnego mężczyznę, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek marszu. Kiedy został wylegitymowany stwierdził, że to jego znajomy skopał przystanek. Badanie wykazało, że 36-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dotarli do naocznych świadków zdarzenia. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu uszkodzenia mienia 29-letniemu mieszkańcowi gminy Bełchatów. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe