Dwa wypadki śmiertelne z udziałem pieszych

  • 07.10.2019, 09:25
  • Redakcja lokalna.news
Dwa wypadki śmiertelne z udziałem pieszych
Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. Na skutek potrącenia, piesi ponieśli śmierć na miejscu. Policja apeluje o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych!

Do pierwszego wypadku doszło 3 października 2019 roku około godziny 19.40 w miejscowości Wadlew w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem BMW, 27-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, jadący drogą DW 473 w kierunku Wrocławia,  potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię. Na skutek doznanych obrażeń 58-letni mieszkaniec Wadlewa zmarł na miejscu. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Śledztwo w tej sprawie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia prowadzi teraz Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

Drugi tragiczny wypadek miał miejsce rankiem, 4 października 2019 roku w miejscowości Wola Mikorska. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 47-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego, kierująca samochodem marki VW Passat, jadąc w kierunku Domiechowic, potrąciła pieszego, który szedł jezdnią. 80-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Okoliczności tego wypadku są teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa.

W obydwu zdarzeniach piesi byli ubrani w odzież koloru ciemnego i nie mieli elementów odblaskowych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe.

Przypominamy

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Za ich brak grozi mandat karny do 100 złotych. Należy jednak pamiętać, że w grę wchodzi nie mandat, a ludzkie życie, ponieważ w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nawet w obszarze zabudowanym warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe