Prokuratura Okręgowa przenosi sprawę Wicestarosty Jacka Bakalarczyka do Radomska.

  • 01.10.2019, 20:23
  • Redakcja lokalna.news
Prokuratura Okręgowa przenosi sprawę Wicestarosty Jacka Bakalarczyka do Radomska.
Do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie w okresie wakacyjnym, wpłynęło od jednego z mieszkańców Bełchatowa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Wicestarostę Bełchatowskiego Jacka Bakalarczyka. Cała sprawa dotyczy podejrzenia złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych poprzez zatajanie dochodów z gospodarstwa rolnego.

Na jednym z portali społecznościowych Jacek Bakalarczyk wspomniał o hodowli świń w swoim gospodarstwie, Pochwalił się, że do skupu oddaje maksymalnie 20 sztuk rocznie i uzyskuje z niego dochód. Po przeanalizowaniu oświadczeń majątkowych okazało się że w rubryce " z tego tytułu osiągnąłem w roku ubiegłym dochód" nic nie widnieje. W dniu 13.09.2019, Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wyznaczyła Prokuraturę Rejonową w Radomsko do przeprowadzenia postępowania przygotowawczego. Tym samym Prokuratura Okręgowa chciała uniknąć posądzenia Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie o stronniczość. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Mieszkaniec dobiecina
Mieszkaniec dobiecina 01.10.2019, 22:59
Pierwszy za Kocem do napier..lania bylego wojta. A tu patrz... kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien... i dostal *** rykoszetem ;)
Jaka partia taka "inteligencyja" ;)

Pozostałe