Jest wyrok w sprawie wójta Ładziaka

  • 25.09.2019, 16:12
  • Redakcja lokalna.news
Jest wyrok w sprawie wójta Ładziaka
Po trwającym trzy lata postępowaniu w końcu usłyszeliśmy wyrok ws. nadużyć przy budowie drogi w Dobrzelowie.

Były wójt gminy Bełchatów Kamil Ładziak został uniewinniony w kwestii, które zarzucała mu Prokuratura. Został natomiast uznany przez Sąd za winnego, że krył swoich pracowników i nie wyciągnął względem nich konsekwencji służbowych. Za wspomniany czyn usłyszał dziś wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz nakaz pokrycia części kosztów sądowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że proces dotyczył m.in. o niewłaściwe przygotowanie dokumentów przed przystąpieniem do prac budowlanych oraz poświadczenie nieprawdy w kosztorysie i protokole odbioru inwestycji przez urzędników gminnych i członków zarządu spółki wykonującej wspomniane prace. 

W toczącej się od 2016 roku sprawie od początku mieliśmy do czynienia z niejasnymi kwestiami, które do tej pory nie zostały wyjaśnione. Głównym dowodem w sprawie, na który powoływał się sędzia, były dokumenty bezprawnie zabrane z urzędu gminy i skserowane przez jednego z mieszkańców Dobrzelowa. Sam sędzia wskazywał na fakt, że sprawa była skomplikowana, co było powodem tak długiego oczekiwania na jej wyjaśnienie.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Jacek . B
Jacek . B 25.09.2019, 23:32
To był naprawdę dobry Wójt, uważam że wyrok jest nie sprawiedliwy .
Kamień
Kamień 25.09.2019, 17:18
Brawo Panie Kamilu, nie ma to jak spoko szef

Pozostałe