Dofinansowanie budowy drogi w strefie przemysłowej

  • 10.09.2019, 15:31
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Dofinansowanie budowy drogi w strefie przemysłowej fot. Miasto Bełchatów
Bełchatów znalazł się w gronie miast, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o ponad 1,6 mln zł na budowę pierwszego etapu drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2 przy ul. Czaplinieckiej.

W ostatnich dniach premier zatwierdził listę zadań, które będę współfinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród dofinansowanych samorządów jest także Bełchatów. Miasto otrzyma pieniądze na budowę pierwszego etapu drogi oraz oświetlenia w strefie inwestycyjnej w części B2 – po lewej stronie ul. Czaplinieckiej. Szacowany koszt zadania to ponad 3,3 mln zł. Dokładnie 50 proc., czyli 1 658 327,00 zł pochodzić będzie właśnie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetarg na realizację tego zadania miasto chciałoby ogłosić w przeciągu najbliższych tygodni.

Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy zrobić więcej i szybciej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Budowa drogi i oświetlenia w strefie inwestycyjnej B2 to jeden z etapów dużego zadania, które obejmuje także uzbrojenie tych terenów. Oznacza to, że zanim miasto ruszy z robotami drogowymi, najpierw zostaną położone sieci – sanitarna, deszczowa i wodociągowa. Magistrat szacuje, że ta część inwestycji – mowa o samym uzbrojeniu – będzie kosztować ponad 3 mln zł. Cała inwestycja na strefie może łącznie opiewać na ponad 6 mln zł.

Cały czas pracujemy nad tym, aby uatrakcyjnić bełchatowską strefę przemysłową. Dlatego wciąż w nią inwestujemy. Wierzymy, że te działania przyczynią się do pozyskania kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Czechowska.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe