Aplikacja pomoże w zgłoszeniu niebezpiecznej sytuacji

  • 06.09.2019, 11:36
  • Redakcja lokalna.news
Aplikacja pomoże w zgłoszeniu niebezpiecznej sytuacji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już ogólnie znanym i często wykorzystywanym przez mieszkańców polskich miast narzędziem, które znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Teraz także podobna forma powiadamiania o niebezpieczeństwach dostępna będzie w formie aplikacji na urządzenia mobilne.

Regionalny System Ostrzegania dostępny w sklepach z aplikacjami, jest usługą informowania społeczeństwa o zagrożeniach za pomocą komunikatów i ostrzeżeń o charakterze ogólnym, meteorologicznym, hydrologicznym i drogowym.

W aplikacji RSO można również korzystać z bogatej biblioteki poradników nt. postępowania w sytuacjach kryzysowych lub w obliczu zagrożenia. Równolegle funkcjonować będzie wspomniana wcześniej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie skutkuje odpowiednią reakcją policji.

Warto zaznaczyć, że platformy te nie służą do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji policji! W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe