Zwrócili uwagę złym parkowaniem - odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  • 23.05.2019, 12:32
  • KPP Bełchatów
Zwrócili uwagę złym parkowaniem - odpowiedzą za posiadanie narkotyków KPP Bełchatów
Policjanci z posterunku w Szczercowie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli przy sobie dilerki z marihuaną i amfetaminą. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy to policjant, który pełni służbę głównie w terenie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rejonu. 20 maja 2019 roku w czasie obchodu uwagę funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Szczercowie zwróciła źle zaparkowana honda. Stało przy niej trzech mężczyzn, którzy wyraźnie byli zakłopotani widokiem mundurowych. Dzielnicowi podejrzewając, że osoby te mogą mieć coś na sumieniu postanowili ich skontrolować. Szybko okazało się, że ich podejrzenia okazały się strzałem w dziesiątkę. Okazało się, że mężczyźni w wieku 29 i 21 lat mieli przy sobie dilerki z białym proszkiem. Jeden z nich miał je ukryte w portfelu, drugi w spodniach. Przeszukując hondę policjanci znaleźli kolejną torebkę z białym proszkiem oraz 98 sztuk czystych torebek typu dilerki i przenośną wagę elektroniczną. Szczercowianie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania 21-latka policjanci znaleźli przy nim dodatkowo trzy dilerki suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 11 gramów marihuany i blisko 6 gram amfetaminy. Szczercowianie usłyszeli już zarzuty, a Prokurator Rejonowy w Bełchatowie zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

Dwa dni później, 22 maja o godzinie 22.30 policjanci z Posterunku Policji w Szczercowie patrolując ulicę Św. Floriana zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ławce przed kościołem. Młodzieńcy na widok radiowozu szybkim krokiem zaczęli się oddalać. Szybko okazało się dlaczego chcieli uniknąć policyjnej kontroli. Przy 18-latku policjanci odnaleźli dilerkę  marihuany, którą miał w kieszeni bluzy. Dzisiaj mieszkaniec Szczercowa usłyszy zarzuty.

Zgodnie z polskim prawem posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Bełchatów
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe