Zdobyta dla Niepodległej

  • 22.08.2018, 10:31
  • Redakcja lokalna.news
Zdobyta dla Niepodległej
19 sierpnia odbyła się już szósta edycja imprezy „Zdobywamy Górę Kamieńsk”, organizowanej przez Akademię Pana Grześka oraz Fundację Aktywnej Rehabilitacji. W tym roku na trasę wyścigu wyruszyło ponad 150 osób niepełnosprawnych wraz z wolontariuszami. Ci, który zdecydowali się podjąć wyzwanie i stanęli na linii startu, mieli do pokonania 3200 metrów trasy, a meta wyścigu znajdowała się na wysokości 386 m.

Mimo, że w wyścigu startowało bardzo wiele osób, nie było zaciętej rywalizacji. Każdy, kto stawił się na starcie był już wygrany – na każdego z uczestników czekał identyczny medal za udział w imprezie. Nie był to więc typowy wyścig, każdy pokonywał trasę w swoim czasie. Ważniejsze było pokonywanie własnych słabości, co po biegu podkreślali zwycięzcy.

Wolontariusze, bez których impreza nie mogłaby się odbyć, nie czują się w tym przypadku wolontariuszami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Obecna, 6. edycja imprezy zbiegła się w czasie z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wyścigu, z tej okazji postanowili wpisać się w ogromną liczbę uroczystości i imprez organizowanych w całym kraju, mających uczcić tę ważną dla Polaków rocznicę. Tegoroczna edycja akcji odbyła się pod hasłem: „Wchodzimy dla Niepodległej”.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe