środa, 5 października 2022 12:04
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

ŚWIADEK NIE WAHAŁ SIĘ ZAREAGOWAĆ

Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego zobaczył opla, który wjechał do rowu. Mężczyzna interweniował natychmiast. Kiedy podszedł do kierowcy i wyczuł od niego woń alkoholu zabrał mu kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę. Świadkowi zdarzenia bardzo dziękujemy za wzorową reakcję na zagrożenie!
ŚWIADEK NIE WAHAŁ SIĘ ZAREAGOWAĆ

  Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 9 września 2022 roku, o godzinie 20.45, w Dobrzelowie na terenie gminy Bełchatów. Jak ustalili policjanci wezwani na miejsce zdarzenia przypadkowy świadek zwrócił uwagę na samochód marki Opel Astra, który wjechał do rowu. Interweniujący obywatel podszedł do pojazdu, aby zobaczyć, czy jego kierowca nie potrzebuje pomocy, kiedy  próbował wyjechać z rowu. Okazało się, że kierowca opla jest nietrzeźwy. Czuć było od niego woń alkoholu. W takiej sytuacji świadek natychmiast zareagował. Wyłączył silnik auta i zabrał nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki ze stacyjki. W ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę. O wszystkim powiadomił policję. Mundurowi ustalili, że samochodem kierował 42-letni bełchatowianin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Stracił już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz surowe konsekwencje finansowe.

  To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy powiatu bełchatowskiego sprzeciwiają się takim nieodpowiedzialnym czynom na drodze, podejmują działania i powiadamiają służby. Nie zawsze trzeba osobiście ujmować osoby łamiące prawo. Ważne, by o swoich przypuszczeniach powiadomić policję i nie pozwolić, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali niewinnym osobom. Mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego już dziś serdecznie dziękujemy za reakcję na zagrożenie i godną naśladowania postawę. Przypominamy, że ujęcie obywatelskie wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że „ Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości, osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce policji.”   

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama