Sobota, 2 lipca 2022 04:33
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Program „Czyste Powietrze” w Gminie Drużbice. Na co można dostać dofinansowanie?

Gmina Drużbice na mocy porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi prowadzi Punkt Konsultacyjno – Informacyjny programu „Czyste Powietrze”.
Ładuję odtwarzacz...

  Pracownicy urzędu udzielają wsparcia w zakresie: udzielania informacji o programie osobom zainteresowanym złożeniem wniosku, przygotowania i przekazywania do WFOŚiGW 
w Łodzi wniosków o dofinansowanie, pomocy przy rozliczaniu przyznanego dofinansowania, 
w tym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

  Punkt zlokalizowany jest w Urzędzie Gminy w Drużbicach w Referacie Strategii, Pozyskiwania Funduszy, Zewnętrznych, Zamówień Publicznych, Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej (pokój nr 6)  i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, tj.

  • poniedziałek, środa – piątek 7:30 – 15:30
  • wtorek  7.30 – 17.00

Informacje o programie można uzyskać również pod numerem tel. 44 631 10 79 w.23

  „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł cie­pła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Narzędziem 
w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego, podwyższonego i najwyższe­go poziomu dofinansowania. Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Wsparcie finansowe można otrzymać na:

  • źródło ciepła – wymianę, zakup i montaż, 
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
  • mikroinstalację fotowoltaiczną,
  • ocieplenie przegród budowlanych,
  • stolarkę drzwiową i okienną,
  • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, ekspertyzy).

  Chcemy zachęcić mieszkańców Gminy Drużbice do korzystania z możliwości dofinansowania, jakie daje program „Czyste Powietrze. To doprowadzi do przyspieszenia realizacji inwestycji proekologicznych, na których nam najbardziej zależy.  Dzięki zawartemu porozumieniu za pośrednictwem gminy udało się złożyć ponad 120 wniosków dla naszych mieszkańców, co w dużej mierze przyczynia się do poprawy jakości powietrza na jej terenie. – mówi Tomasz Głowacki – Wójt gminy Drużbice.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas