Sobota, 2 lipca 2022 04:46
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Jerzy Kotlewski – Wójt na medal

Jerzy Kotlewski - Wójt Gminy Lgota Wielka, niezwykle skromna osoba, która pracę wójta traktuje jako służbę i doprowadził do rozkwitu swojej gminy, został odznaczony ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO.
Ładuję odtwarzacz...

  Bycie wójtem to pewnego rodzaju służba, a nawet ośmielę się powiedzieć, że misja. Praca ta bywa wymagająca, bywa trudna, ale ma również wiele pięknych momentów. Z pewnością takimi momentami są chwile, w których mieszkańcy wyrażają zadowolenie ze zrealizowanych inwestycji.

  Jak już przed chwilą napisałem, bycie wójtem to przede wszystkim niezwykle odpowiedzialna praca, za którą czasem dostaje się nagrodę. Taką nagrodę - ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - otrzymał Wójt Gminy Lgota Wielka, Jerzy Kotlewski, z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czy jest to dla wójta wyróżnienie?

 

  Z pewnością jest to wyróżnienie, ale ja rozpoczynając pełnienie tej funkcji wiedziałem, że mam służyć mieszkańcom najlepiej jak potrafię, ponieważ do tego zostałem powołany. Staraliśmy się robić dużo inwestycji i ktoś to zauważył.

 Od pewnego momentu wiedziałem, że pan wojewoda, na prośbę pani poseł, prawdopodobnie zgłosi moją osobę do odznaczenia. Prawda jest taka, że pracuję na terenie gminy już 23 lata – mówi Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

 

  W rozmowach poza kamerą Pan Wójt zawsze powtarza, że pracuje tutaj dla mieszkańców, nie dla nagród. Pełni swoją funkcję po to, aby mieszkańcom żyło się lepiej, aby byli dumni ze swojej gminy, aby gmina się rozwijała i kwitła. Dodaje również z uśmiechem, że chce gminę doprowadzić do takiego stanu, aby jego następca nie miał już co robić.

  Słowa te są jak najbardziej prawdziwe, bo skala realizowanych inwestycji w Gminie Lgota Wielka robi wrażenie, a tempo ich realizacji pozwala przypuszczać, że następca rzeczywiście może mieć niewiele do zrobienia. Gmina jest niemal w 100% skanalizowana, wszystkie jednostki OSP są zmodernizowane i przystosowane do potrzeb mieszkańców. Działają kluby sportowe, które mają bardzo dobrą infrastrukturę. Cały czas realizowane są również inwestycje drogowe, zatem nagroda jak najbardziej zasłużona. Można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że gmina Lgota Wielka rozkwita pod wodzą obecnego wójta.

 Staramy się na bardzo dobrym poziomie współpracować z Radą Gminy i mieszkańcami. Wielokrotnie mówiłem, że mamy bardzo dużo mieszkańców zaangażowanych czy w jednostkach strażackich, czy w kołach gospodyń. Mamy również prężne działających sołtysów i wiele osób, które nam doradzają.

  Pamiętam czasy w latach 90-tych. Spotkaliśmy się jako nowa rada. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że działamy. Wtedy uczyliśmy się samorządu, ale korzystaliśmy również z pomocy pana Henryka Białka, który był działaczem i nie odmawiał nam pomocy. Wiedzieliśmy, że czym więcej pozyskamy środków, tym łatwiejsze będzie życie dla mieszkańców i będzie im się żyło lepiej.

 Marzyłem zawsze, żeby każdy z mieszkańców miał utwardzoną drogę do domu, żeby żaden mieszkaniec, przychodząc do wójta, nie miał problemu z podłączeniem się do kanalizacji. Chcemy, żeby ludzie byli przez nas obsłużeni, bo to jest nasz obowiązek – dodaje Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas