Sobota, 2 lipca 2022 03:47
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Powraca Budżet Obywatelski. Mieszkańcy będą mieli 1 000 000 zł do rozgospodarowania

Po dwóch latach nieobecności powraca do Bełchatowa Budżet Obywatelski. W tej edycji mieszkańcy Bełchatowa będą mieli do rozdysponowania aż 1 000 000 zł, z czego 900 tys. to projekty twarde, natomiast 100 tys. to projekty miękkie.
Ładuję odtwarzacz...

  Do Bełchatowa powraca Budżet Obywatelski. Jest to znakomita inicjatywa, ponieważ mieszkańcy mają realny wpływ na to, co realizuje się w ich najbliżej okolicy. Jakie są główne założenia idei Budżetu Obywatelskiego?

  Idea budżetu obywatelskiego oparta jest na tym, aby to właśnie mieszkańcy decydowali o tym, co jest im tak naprawdę potrzebne w ich najbliższym otoczeniu. Projekty, które są składane, najczęściej składane są przez grupy mieszkańców np. mieszkających na tym samym osiedlu, którzy widzą potrzebę wybudowania w tym miejscu np. siłowni zewnętrznej, czy modernizacji placu zabaw dla dzieci lub chociażby przebudowy chodnika. Są to te rzeczy, które wskazują bezpośrednio mieszkańcy miasta Bełchatowa.

  Idea budżetu obywatelskiego faktycznie wraca do Bełchatowa po 2 latach nieobecności spowodowanej pandemią. W 8 edycji do rozdysponowania jest 1 000 000 zł, z czego 100 000 zł na tzw. projekty miękkie a 900 000 zł na projekty twarde – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie

 

  Miękkie projekty to m.in. różne wydarzenia kulturalne, sportowe, społeczne, akcje prozdrowotne czy promujące miasto Bełchatów. Twarde projekty to natomiast różnego rodzaju inwestycje jak np. budowa wspomnianego wyżej placu zabaw, czy modernizacja chodników.

  Zachęcam to tego, w imieniu Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej, by mieszkańcy Bełchatowa włączali się w budżet obywatelski na każdym etapie jego działania. Już od najbliższego poniedziałku, czyli od 23 maja, do 17 czerwca można zgłaszać projekty do tej edycji budżetu obywatelskiego. Przejdą one ocenę merytoryczną, właściwie formalno-prawną, żeby określić czy one są możliwe do wykonania.

  Po wstępnej weryfikacji projektów zostanie ogłoszona lista tych projektów, które zostały zakwalifikowane i od 5 września, mieszkańcy będą mogli zdecydować, które ich zdaniem projekty są potrzebne i które warte są poparcia. Będzie to się odbywało za pomocą głosowania internetowego – dodaje Kryspina Rogowska Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas