Wtorek, 16 sierpnia 2022 23:33
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Jak się mają inwestycje drogowe w Gminie Wielgomłyny? Zaglądamy na remontowane drogi

Gmina Wielgomłyny dokłada licznych starań, aby pozyskiwać pieniądze na remonty i budowy dróg. Inwestycji drogowych wykonywanych na terenie gminy jest całkiem dużo. Kilka z nich jest już zakończonych, cześć jest w trakcie realizacji. Oczywiście w planach jest realizacja kolejnych.

  Wszyscy wiemy, jak ważne są inwestycje drogowe dla gmin i miast, a zwłaszcza dla ich mieszkańców. Dobre drogi to bezpieczeństwo i lepszy komfort z ich korzystania. Niestety specyfika inwestycji drogowych jest taka, że ciągle znajdują się nowe i nowe inwestycje, z którymi należy się uporać. Nie sztuką jest wykonywać inwestycje drogowe, mając pokaźny budżet. Sztuką jest wykonywać je, mając właśnie ograniczony budżet. Jednak dla chcącego nic trudnego. Wystarczy poszukać pieniędzy na te inwestycje. A jak ta sytuacja wygląda w Gminie Wielgomłyny?

  Sezon inwestycyjny w pełni, pogoda jest jeszcze na tyle dobra, że można wykonywać różnego rodzaju inwestycje, np. te drogowe. Czy Gmina Wielgomłyny prowadzi jakieś inwestycje drogowe?

  Tak, cały czas realizujemy zadania związane z przebudową bądź remontami dróg. Dwie inwestycje zostały zakończone, jedna w całości ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych, mowa tutaj o remoncie ul. Ogrodowej w Wielgomłynach. Inwestycja ta została zakończona w czerwcu. Ponadto droga wewnętrzna ze środków z Urzędu Marszałkowskiego w ramach dofinansowania Dróg do Gruntów Rolnych. Ta inwestycja w Niedośpielinie również została zakończona.

  W tej chwili jesteśmy w trakcie przebudowy drogi w miejscowości Krzętów, jest to ul. Dolna, odcinek powyżej 1 km z obustronnym chodnikiem. Środki pozyskano w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70%. Wartość całej inwestycji wynosi powyżej 1 300 000 zł. Inwestycja ta zostanie zakończona w połowie października – mówi Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.

Jak ważne są tego typu inwestycje dla gminy?

  Bardzo ważne, ponieważ sięgamy po środki zewnętrzne. Udaje nam się pozyskiwać za każdym razem dofinansowanie i jest to dla nas jedyne wyjście z sytuacji w kontekście tego, że gmina nie posiada własnych środków na realizację całości inwestycji – podkreśla Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.

  Powiedziała Pani Wójt o drogach, które są już zrealizowane bądź w trakcie realizacji. Czy są zatem plany na realizację następnych dróg? Jeśli tak, to gdzie?

  Oczywiście kontynuujemy planowanie inwestycji i w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, złożyliśmy dwa wnioski na budowę i remont dróg Wielgomłyny – Zalesie i w miejscowości Wola Kuźniewska – dodaje Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas