Gdzie kupić domowy test na koronawirusa?

  • 17.11.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie kupić domowy test na koronawirusa?
Obecnie większość porad wykonuje się drogą internetową. Często nie możemy wyjść z domu lub boimy się zarazić. Dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z domowego szybkiego testu na koronawirusa wraz z konsultacją z lekarzem. Zapewnimy sobie i naszym członkom rodziny spokój i pewność, aby móc podjąć kolejna działania. Więcej na ten temat poniżej.

 

  1. Jakie typy testów można znaleźć w internecie?
  2. Do kogo skierowana jest oferta szybkich testów?
  3. Jak działa szybki test na antygeny i jakie są jego zalety?
  4. Dlaczego warto zdecydować się na telemedycynę?

Jakie typy testów można znaleźć w internecie?

W internecie można znaleźć szybki test na koronawirusa. Jednym z nich jest test antygenowy wraz z konsultacją online. Ten typ wykrywa fragmenty białka wirusa dzięki wymazowi z nosogardła. Test wykonywany jest w kierunku aktywnego zakażenia koronawirusem, wykrywając bezpośrednio czynnik zakaźny. Wynik otrzymuje się po 15/30 minutach i wykonuje się go pod opieką lekarza. Cena wynosi około 130 zł.

Innym przykładem jest test na przeciwciała w kierunku przebytego zakażenia koronawirusem. Pomaga to wykryć przeciwciała przeciw wirusowi i ocenia odpowiedź organizmu na zakażenie. Wykonuje się go za pomocą próbki krwi i wynik otrzymujemy do 20 minut. Jego cena także oscyluje w okolicach 130 zł wraz z konsultacją medyczną.

Do kogo skierowana jest oferta szybkich testów?

Szybkie testy pozwalają wykryć zakażenie w aktywnym stadium lub dać informację o przebyciu zakażenia koronawirusem. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka przekazania choroby rodzinie czy znajomym. Usługa skierowana jest do osób, które mają objawy koronawirusa, takie jak gorączka, kaszel czy utrata smaku/węchu. Inną grupą docelową są osoby, które spotykają się z wieloma ludźmi i nie chcą ich zarazić. Oraz także tacy, którzy są już po chorobie, ale nie wiedzą, czy to było zwykła choroba, czy zakażenie koronawirusem. Lepiej zapewnić sobie bezpieczeństwo, zanim będzie za późno i mieć pewność co do naszego stanu.

Jak działa szybki  test na antygeny i jakie są jego zalety?

Szybki test na antygeny wirusa COVID-19 to test immunologiczny, który pozwala na wykrywanie antygenów SARS-CoV-2 w próbkach z wymazu gardłowo-nosowego. Umieszcza się je w obszarze linii testowej i próbka reaguje z cząsteczkami pokrytymi przeciwciałami anty-SARS-CoV-2. Mieszanka przesuwa się w górę membrany i reaguje z przeciwciałami w obszarze linii testowej. Jeśli próbka zawiera antygeny pojawi się kolorowa linia, co wskazuje na wynik pozytywny.  Aby móc omówić bezpośrednio wynik i dalsze postępowanie poleca się skorzystanie z konsultacji online. W tym celu warto wejść na stronę zdalnaprzychodnia.pl, gdzie uzyskamy specjalistyczną pomoc.

Szybkie testy zostały dopuszczone do procedur WHO 11 września 2020 r. i są rekomendowane dla agend Narodów Zjednoczonych.  Sprawdzają się jako alternatywa dla PCR, aby przyśpieszyć diagnostykę i obniżyć koszty używania ich na masową skalę. Są narzędziem do kontroli pandemii COVID-19, gdyż obecnie nie istnieje lepszy środek kontroli.

Dlaczego warto zdecydować się na telemedycynę?

Na świecie telemedycyna jest bardzo popularna, jednak w Polsce dopiero raczkuje. Nowoczesna recepta online polega na szybkim i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych poprzez internet. Nagle przypadki, jak zrobienie testu na COVID-19, czy tabletka po można załatwić szybko z domu. E-Receptę może wystawić każdy uprawiony pracownik medyczny. Po wystawieniu jej i podpisie cyfrowym zostaje ona wprowadzona do Systemu Informacji Medycznej.

szybki test koronawirus

 

Grupa Tipmedia
Zobacz także
Materiał Partnera
Podziel się: