Gmina Gidle wymieni 1100 lamp oświetlenia ulicznego na swoim terenie. Będą również inwestycje OZE

  • 05.05.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
27042022-gidle-oswietlenie-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Gidle realizuje kilka ważnych inwestycji z punktu widzenia ekologii. Wymienia lamy sodowe, na energooszczędne lampy LED-owe. Około 1100 lam zostanie wymienionych. Oprócz tego będą realizowane inwestycje OZE.

  Żyjemy w czasach, gdzie duży nacisk kładzie się na ekologię o odnawialne źródła energii. To bardzo ważne, bo musimy pamiętać, że takie źródła energii jak węgiel czy ropa powoli się kończą, więc Odnawialne Źródła Energii to nie moda, ale przyszłość. W tą przyszłość wkracza również Gmina Gidle, realizując kilka inwestycji o charakterze ekologicznym.

  Jeżeli chodzi o naszą gminę, to realizujemy dwa zadania o charakterze ekologicznym. Pierwsze zadanie to wymiana oświetlenia ulicznego z lam sodowych na lampy LED-owe. Mówiliśmy o tym już od dłuższego czasu i w końcu udało się tę inwestycję zrealizować. W tej chwili już jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu. W wyniku tego zadania wymienimy 1 100 lamp na terenie gminy. Jeżeli chodzi o koszty tego zadania, jest to kwota około 1 500 000 zł i w tym zakresie gmina otrzymała dofinansowania w ramach Rządowego programy „Polski Ład”, co stanowi 90% tego zadania.

  Drugie zadanie, które mamy zamiar zrealizować, jest to instalacja na terenie gminy odnawialnych źródeł energii (OZE). W minionym roku gmina aplikowała o środki unijne, takie środki otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, a właściwie zapewnienie o otrzymaniu takich środków. Czekamy na podpisanie stosownej umowy z marszałkiem województwa łódzkiego. Są to pieniądze unijne i mam nadzieje, że uda na się sprawnie te instalacje na prywatnych posesjach, jak i na budynkach użyteczności publicznej zamontować – mówi Lech Bugaj Wójt Gminy Gidle.

 

  Żyjemy w bardzo trudnych czasach, jeżeli chodzi o wykonywanie różnego rodzaju inwestycji. Coraz ciężej jest wyłaniać wykonawców i ogólnie rozstrzygać pozytywnie przetargi, więc ciężko jest ze 100% pewnością mówić o zakończeniu danej inwestycji, jednak jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wymiana oświetlenie ulicznego zakończy się jeszcze w tym roku, natomiast inwestycje OZE to wszystko zależy od tego, kiedy gmina podpisze umowę z Urzędem Marszałkowskim. Jeśli procedury przetargowe pójdą sprawnie i oczywiście wszystko zależy od tego, jakie będą ceny tych instalacji.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe