Trwa remont drogi w Łączkowicach (Gm. Masłowice)

  • 10.09.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
08092021-droga-gontkowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa remont drogi w miejscowości Łączkowice (Gmina Masłowice). Jest to droga z chodnikiem o długości około 1 km. Inwestycja jest dofinansowana w 50% z Funduszu Dróg Samorządowych.

  Pogoda póki co sprzyja do tego, aby wykonywać ostatnie inwestycje drogowe przed zimą. I właśnie korzystając z dobrej pogody, Gmina Masłowice wykonuje remont drogi w miejscowości Łączkowice.

  Pogoda nareszcie stała się dla nas łaskawa i pozwoliła nam ma realizację inwestycji drogowych. Mamy właśnie kilka mniejszych inwestycji, np. drogi do pól, jednak główną inwestycją jest droga w Łączkowicach i jest to droga z chodnikiem, około 1 km. Inwestycja ta jest dofinansowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Cieszy mnie to bardzo, bo myślę, że nim pogoda się załamie, to zdążymy tę inwestycję zakończyć.

  Jest to droga dofinansowywana w 50%, ponieważ dofinansowanie jest uzależnione od dochodów własnych gminy. Z jednej strony dobrze, że mamy dochody dosyć duże, ale do z drugiej strony ogranicza nam nieco dotacje i dlatego mamy 50%, a nie 70%. Cała ta inwestycja kosztuje około    600 000 zł. Jest w połowie dofinansowana, czyli bardzo korzystna.

  Prace się już rozpoczęły i są dość daleko zaawansowane, ponieważ podstawą tej roboty, to jest wykonanie chodnika wraz ze zjazdami, bo później już samo wykonanie nawierzchni, jest mniej pracochłonne i krótsze, natomiast podstawą jest wykonanie tej części chodnikowej. Widzę również, że firma wykonująca inwestycję bardzo się śpieszy i mam nadzieję, że do końca września ten temat zepniemy.

  Jak wiemy drogi, to jest temat niekończący się, czyli do nich wracać będziemy, choć czasem nam się wydaje, że drogi mamy zrobione, ale później okazuje się, że nasze wymogi i potrzeby, a nawet zainteresowanie mieszkańców jest takie, że poprawiamy technologię czy dobudowujemy chodniki. Myślę, że do tematu dróg, będziemy wracać jeszcze przez następne kilka lat. Nie uciekniemy przed tym tematem – mówi Bogusław Gontkowski, Wójt Gminy Masłowice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe