Dzięki zmianom w budżecie, uda się wprowadzić nowe inwestycje

  • 31.03.2021, 17:00 (aktualizacja 31.03.2021, 17:17)
  • Redakcja lokalna.news
30032021-zmiany-budzet-umradomsko-wypych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach zmian w budżecie podjętych na XVIII Sesji Rady Miasta w Radomsku, wprowadzono miejsce na kilka nowych inwestycji. Największą inwestycją, jaką wprowadzono, to budowa drogi wraz z infrastrukturą w kwocie 4 100 000 zł.

   26 marca, oczywiście w trybie zdalnym odbyła się XVIII Sesja Rady Miasta w Radomsku. W porządku obrad znalazły się pewne zmiany w budżecie. O jakich zmianach mówimy?

    Były to dosyć  istotne zmiany. Wprowadzaliśmy nowe inwestycje. Największą inwestycją, jaką wprowadziliśmy, to jest budowa drogi do terenów inwestycyjnych, 24 hektarów w kwocie 4 100 000 zł. Ponadto wprowadzaliśmy jeszcze wiele mniejszych inwestycji, związanych z przygotowaniem projektów m.in. koncepcję budowy ścieżek rowerowych na ternie miasta, jak również zagospodarowanie przebudowy placu w centrum miasta, więc ul. Piłsudzkiego i ul. Krakowskiej. Były to nowe projekty, które wprowadzaliśmy. Ponadto 250 000 zł na drugi etap wykonania na „Wielorybku” tężni solankowej oraz 200 000 zł na Park przy ul. Św. Jadwigi – mówi Mariola Wypych, Skarbnik Miasta Radomska.

   Pochylono się również nad uchwałą o zwolnieniu z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których pandemia najbardziej dotknęła. Którzy przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z podatków?

    Podjęliśmy uchwałę odnoszącą się do przedsiębiorców zajmujących się generalnie gastronomią i hotelarstwem. Te dwie grupy przedsiębiorców mogą być zwolnione z podatku od nieruchomości za okres od stycznia bieżącego roku do maja. Muszą tylko złożyć wniosek o takie zwolnienie – dodaje Mariola Wypych, Skarbnik Miasta Radomska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe