Nowe życie dawnej szkoły w Hucie Porajskiej

  • 26.02.2021, 14:00 (aktualizacja 28.02.2021, 11:50)
  • Redakcja lokalna.news
24022021-kamiensk-budynki-socjalne-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nieużywany od lat budynek dawnej szkoły w Hucie Porajskiej zostanie zmodernizowany. Powstanie w nim 5 kompletów mieszkań socjalnych. Inwestycja wyniesie około 600 000 zł.

   Gmina Kamieńsk, zamiast budować nowe budynki modernizuje stare, dając im nowe życie. Jest to bardzo ciekawe podejście mające wiele plusów, bo nie trzeba szukać nowego miejsca na budowę, co jest z pożytkiem dla środowiska, budżetu itp. I tak, budynek dawnej szkoły w Hucie Porajskiej, będzie zmodernizowany i powstaną w nim mieszkania socjalne

   Budynek szkoły od wielu lat, jest już nieużytkowany, budynek niestety niszczał. Były prowadzone prace, które zabezpieczały ten budynek, czyli był remont dachu, była wymiana instalacji elektrycznej, natomiast nie było pomysłu, co dalej z tym budynkiem zrobić. Część budynku służy jako  świetlica dla mieszkańców, są tam również dwa komplety mieszkań, natomiast jeśli chodzi o  sale lekcyjne, które były już od wielu lat nieużytkowane, to właśnie na nie pojawił się pomysł, aby zmienić je na mieszkania komunalne. Nam takich mieszkań brakuje. Te które mamy, są w bardzo słabym standardzie. Część mieszkańców mogłaby się przenieść do tych mieszkań. Oprócz tego wiele osób, które chciałyby mieć takie mieszkania, na pewny okres czasu, będą mogły w tych mieszkaniach zamieszkać mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Ile takich mieszkań powstanie w budynku?

   To są mieszkania w  miarę skromne, nie za duże, bo planujemy je jako przejściowe, ale w tej chwili mamy w projekcie 5 kompletów takich mieszkań, czyli jak na potrzeby Gminy Kamieńsk, myślę, że to jest znacząca ilość mówi nam Bogdan Pawłowski, Burmistrza Kamieńska.

Jaki będzie koszt zagospodarowania starego budynku szkoły?

  W tej chwili kompletny remont tego budynku, bo on jest dosyć duży, to jest kwota niecałe 600 000 zł. Umowę mamy na 550 000 zł, do tego dochodzą nadzory, pewnie pojawią się pomysły, aby coś do tego budynku dołożyć, ale myślę, że w kwocie 600 000 zł, ten remont i przebudowa by się zakończyły dodaje Burmistrz Kamieńska.

Kiedy pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzać?

   Mimo że mamy porę zimową, remont jest w pełni, pracę są intensywne. Powinny się zakończyć w czerwcu. Może oczywiście pojawić się jeszcze jakieś małe przesuniecie w czasie, związane z odbiorami tych mieszkań, ale myślę że, w drugim półroczu tego roku, mieszkania będą już gotowe mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Czy teren budynku będzie w jakiś sposób zagospodarowany?

   Tak, ten teren jest teraz w stanie kiepskim. Przy okazji zagospodarowania mieszkań, również teren wokół nich będzie zadbany. Mamy tam dużo starych drzew, które będą przycięte, poddane zabiegom konserwacyjnym. Część terenu będziemy chcieli utwardzić, żeby powstały tam parkingi zmienić ogrodzenie, aby cały ten teren wyglądał ładniej, schludniej i nowocześniej niż jest to w tej chwili podsumowuje Burmistrz Kamieńska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe