Czy Dariusza Watę przerosła funkcja prezesa PGM!

  • 10.02.2021, 12:53
  • Redakcja lokalna.news
Czy Dariusza Watę przerosła funkcja prezesa PGM!
Miejska Spółka PGM ma ogromne problemy! Raz jest to za szybko rosnąca trawa, a kolejny, to szybko i w dużych ilościach padający śnieg. Po obfitych opadach białego puchu, w jednej chwili Bełchatów stanął. Po raz kolejny zimna zaskoczyła drogowców, a konkretniej - PGM, który jest zarządzany m.in. przez Dariusza Watę - Prezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. Realizacji Usług DTZ Krzysztofa Polaka. Czy sternicy spółki miejskiej nie oglądali prognoz pogody, nie wystawili głowy za okno, żeby się zorientować, że jest zima! A może liczyli, że ktoś to zrobi za nich! Złość mieszkańców sięgnęła zenitu. Nawet nie trzeba zamieszczać zdjęć bełchatowskich ulic, żeby sobie wyobrazić jaki jest na nich armagedon. Radny Rady Miejskiej Marcin Rzepecki wystosował pismo do Nadzoru Właścicielskiego PGMu jakim jest Prezydent Miasta Bełchatowa. O to treść:

Szanowna Pani Prezydent
 

Zwracam się do Pani z apelem o osobistą interwencję i nadzór na akcją zima w Bełchatowie Z przykrością przyjmuję, każdego dnia, setki skarg mieszkańców na nieudolną i nieskuteczną akcję PGM w zakresie odśnieżania Naszego Miasta. Na ulicach i chodnikach wciąż zalega śnieg w ilościach uniemożliwiających bezpieczną komunikację. Kiedy nadejdzie odwilż będziemy zmagać się z kolejnym problemem jakim będzie błoto pośniegowe.

Niestety nie jest to pierwsza sytuacja kiedy PGM nie radzi sobie z zadaniami powierzonymi przez miasto. Zaledwie kilka miesięcy temu mieliśmy do czynienia z zarośniętymi trawnikami i skwerami. Bezpośrednio odpowiedzialnym za błędy w zarządzaniu jest Prezes PGM Dariusz Wata. Reakcja na pogarszające się warunki atmosferyczne była spóźniona i niewspółmierna, co spowodowało paraliż komunikacyjny miasta, a zapowiadane utrzymanie się niesprzyjającej aury przez długi czas nie pozwoli na usunięcie niedogodności spowodowane przez popełnione błędy. W obliczu wyzwań i zadań, kore postawiło przed nim Miasto Bełchatów, poległ! Zwracam się z tego miejsca do Pani Prezydent z apelem o odwołanie Dariusza Waty z funkcji Prezesa Zarządu PGM w Bełchatowie i powołanie osoby kompetentnej i zdolnej opanować tą trudną sytuację.

 

Pragnę zwrócić także uwagę Pani Prezydent na bezpośredni nadzór nad spółką PGM w Urzędzie Miasta. Wiceprezydent Matyśkiewicz, który jeszcze nie tak dawno budował kapitał polityczny atakując Panią Prezydent o nieskoszone trawniki, dziś sam kompletnie nie radzi sobie z tymi zadaniami. Nie możemy zaakceptować sytuacji, że tylko polityczny sojusz może być uzasadnieniem dla bylejakości w kierowaniu przez ugrupowanie wiceprezydenta Matyśkiewicza tak istotnymi obszarami w naszym mieście. Polityczną i organizacyjną odpowiedzialność za nieskoszone trawniki i nieodśnieżone ulice i chodniki w Bełchatowie ponosi PLUS z Matyśkiewiczem i Watą w rolach głównych.

Jednocześnie zwracam się z apelem o zaniechanie nakładania mandatów na właścicieli prywatnych posesji w sytuacji kiedy samo miasto nie radzi sobie z usuwaniem śniegu z ciągów komunikacyjnych. Ta sprawa ewidentnie wymknęła się spod kontroli i konieczna jest tutaj Pani interwencja.

                                                                                                                                                                                 Z poważaniem 

                                                                                                                                                                               Marcin Rzepecki

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe