Protest Rolników z powiatu bełchatowskiego ( powiat bełchatowski)

  • 21.10.2020, 14:12
  • Redakcja lokalna.news
10212020_rolnicy_protest.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rolnicy z powiatu bełchatowskiego zebrali się w miejscowości Wadlew, aby zaprotestować, przeciwko " Piątce Kaczyńskiego". Chcemy pracować i godnie żyć. Nie pozwolimy, aby politycy zniszczyli nasze dorobki życia.

Cała ustawa to pomyłka, przez nią rolnicy będą musieli się przekwalifikować tylko na co ? Bydło NIE, trzoda chlewna NIE, zboże NIE. To co mamy robić!, mówi – Cezary, rolnik z gminy Drużbice

Organizatorzy o całej akcji poinformowali policję, która bardzo licznie przybyła aby w odpowiedni sposób zabezpieczać całą akcje. Nie obyło się bez mandatów, które otrzymali rolnicy wjeżdżający na parking przykościelny od strony Bełchatowa. Jak mówi Mateusz Soboń, rolnik z gm. Drużbice, nie dopięliśmy wszystkiego na ostatni guzik i stąd te nieporozumienia a co za tym idzie mandaty.

Obecny na proteście Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki, stwierdził, że w 100% utożsamia się i identyfikuje z rolnikami. Ta ustawa zabija nasze rolnictwo i naszą wieś. Nie może być tak, że politycy poodejmują nieprzemyślane decyzje przez które cierpią Polki i Polacy, powiedział Wójt Drużbic


 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Pan na włościach
Pan na włościach 21.10.2020, 14:32
Słaby i nijaki wójt. Nic nie zrobił dla nas rolników a teraz się utożsamia

Pozostałe