piątek, 26 kwietnia 2024 19:21
Musisz to zobaczyć!
Reklama

Powstaje projekt „Strategia Rozwoju Miasta Radomska 2030” (Radomsko)

30 września odbyła się Sesja Rady Miasta w Radomsku. Podczas niej omawiano m.in. budżet za ostatnie 6 miesięcy. Podejmowano również uchwały dotycząca nadania nowych nazw ulicom. Najwięcej dyskusji wywołał projekt „Strategii Rozwoju Miasta Radomska 2030”.
Kliknij aby odtworzyć

W środę 30 września odbyła się Sesja Rady Miasta w Radomsku. Sesja miała w dużej mierze charakter porządkujący. Rada zajmowała się m.in. nad kwestią pomników przyrody w Radomsku.

Omawiano również budżet za ostatnie 6 miesięcy. Podjęto również uchwały dotyczące nadania nazw ulicom , które były już wcześniej omawiane na Komisji Oświaty i Kultury. Nazwy, które zostały przyjęte to: Pułkownika Romana Rutkowskiego, Kazimierza Pużaka oraz Legionów Polskich

Pochylano się również nad uchwałami strategicznymi. Taką była dyskusja nad tworzeniem projektu „Strategii Rozwoju Miasta Radomska 2030”. W tej kwestii zdania były podzielone.

Prezydent Miasta Jarosław Ferenc mówił, że miastu przyda się obiektywne spojrzenie z zewnątrz, dzięki czemu łatwiej można dostrzec wady i zalety Radomska.

Radna Wioletta Pal miała zastrzelenia co do szybkości prac nad projektem

­- Panie Prezydencie, stawia nas pan pod ścianą. Przecież o tym, że strategia musi zostać opracowana, wiedział pan od dawna. Tymczasem dopiero od niedawna dokument jest przygotowywany, a my musimy go przyjąć w ekspresowym tempie ­mówi radna Wioletta Pal.

- Proszę pamiętać, że pandemia koronawirusa opóźniła wiele działań, w tym działań związanych z opracowaniem strategii. Zależy nam bardzo na tym, by dokument został uchwalony do połowy listopada, ponieważ po tym terminie w Polsce zmienią się przepisy i opracowanie takiego dokumentu będzie znacznie bardziej skomplikowane. Stąd tak szybkie tempo ­odpowiada Prezydent.

Więcej o samym projekcie Strategii Rozwoju, opowiedział Sławomir Doburzyński, przedstawiciel zewnętrznej firmy odpowiedzialnej za jej stworzenie:

- Strategia jest dokumentem potrzebnym dla sensownego, optymalnego, aktywnego i efektywnego zarządzania rozwojem. Można do tego różnie podejść. To podejście, które Państwu obecnie proponujemy, które z powodzeniem przebiega, będzie służyło temu, aby ta strategia odpowiadała nowym wyzwaniom, zarówno tym które stoją przed miastem, jak i systemem zarządzania. Pomoże, jestem przekonany, tak myśleć o rozwoju, że to będzie możliwy przy angażowaniu ludzi, firm, podmiotów stąd i z zewnątrz, ale także w pozyskiwaniu środków unijnych i pozyskiwaniu tego potencjału, który w mieście w dużym stopniu jest dostępy, ale często wymaga wydobyciamówi Sławomir Doburzyński, przedstawiciel grupy Atrium.

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Ogłoszenia
Reklama
News will be here
Napisz do nas
Reklama
test