Zagłosuj w drugiej turze - dopisz się do spisu wyborców!

  • 01.07.2020, 15:48
  • Redakcja lokalna.news
Zagłosuj w drugiej turze - dopisz się do spisu wyborców!
Druga tura wyborów już 12 lipca.

Jeśli w dniu wyborów nie będziemy przebywać w miejscu zameldowania, jest kilka sposobów na to, żeby mimo wszystko móc zagłosować.

Do 7 lipca można dopisać się do spisu wyborców w miejscu zamieszkania (albo przebywania - w przypadku wyjazdu na urlop np. do innego miasta). W tym celu należy zgłosić taki wniosek elektronicznie - przez platformę ePUAP lub osobiście na miejscu w urzędzie (Zespole ds. Ewidencji Danych Osobowych przy ul. Czyżewskiego 7).

Kolejną, nieco prostszą opcją, jest pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania. Jest ono szczególnie przydatne wtedy, kiedy nie wiemy gdzie dokładnie będziemy przebywać w dniu wyborów. Można je uzyskać w urzędzie gminy, gdzie jesteśmy wpisani do spisu wyborców, czyli zazwyczaj gmina, gdzie jesteśmy zameldowani.

Warto wspomnieć, że z obu opcji skorzystać można nawet w przypadku, kiedy nie głosowało się w pierwszej turze.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
qwert
qwert 01.07.2020, 23:41
W jaki sposób starsze osoby, nie mające profilu zaufanego i będące w kwarantannie mogą zapisać się na głosowanie korespondencyjne?

Pozostałe