Badanie KTG w domu

  • 01.04.2020, 12:19
  • Redakcja lokalna.news
Badanie KTG w domu Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Do kobiet w ciąży z województwa łódzkiego trafi 50 przenośnych urządzeń do wykonywania badania KTG.

Informację tą przekazali podczas telekonferencji marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber i prof. Przemysław Oszukowski, szef Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Terapii Endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu.

KTG jest jednym z najważniejszych badań wykonywanych u kobiet w ciąży. Bada ono pracę serca dziecka znajdującego się w łonie matki. KTG wykonuje się regularnie w ostatnich tygodniach ciąży, w okolicach przewidywanego terminu porodu. W obecnej sytuacji dostęp do tego badania może być utrudniony zwłaszcza dla kobiet przebywających na kwarantannie.

Teraz za pośrednictwem wojewódzkiego szpitala w Zgierzu i spółce Med System Group, która udostępnia przenośne aparaty do KTG kobiety z województwa łódzkiego będą mogły wykonać to badanie samodzielnie w domu.

Województwo będzie dysponować 50 takimi przenośnymi urządzeniami. Składa się ono z dwóch części połączonych kablem. Obie są wielkości dłoni. Jedną mama przykłada sobie do brzucha, drugą trzyma w ręku. Sposób ich działania wyjaśnił Wiktor Strzelczyk, prezes firmy Med Systems Group.

- O tym, w jaki sposób rozdzielimy urządzenia zdecydujemy po konsultacji z wojewodą i lekarzami. Na pewno w pierwszej kolejności otrzymają je panie znajdujące się w kwarantannie, bądź izolacji – zapowiedział marszałek Grzegorz Schreiber.

W ten sposób rozpoczynamy faktyczny rozwój telemedycyny w naszym województwie – obwieścił prof. Przemysław Oszukowski.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe