Uprawiał marihuane na piętrze budynku gospodarczego

  • 24.02.2020, 10:10
  • Redakcja lokalna.news
Uprawiał marihuane na piętrze budynku gospodarczego
Policjanci z KWP w Łodzi i Kielcach oraz funkcjonariusze z komendy w Bełchatowie i Zelowie zabezpieczyli 166 krzaków zakazanej rośliny.

19 lutego policjanci pojechali na miejsce, w którym jak podejrzewali mogła się znajdować nielegalna plantacja konopi. Mieszkaniec gminy Zelów zaskoczony niecodzienną wizytą od razu przyznał, że na piętrze budynku gospodarczego prowadzi uprawę marihuany. 39-latek na piętrze budynku gospodarczego postawił dwa ogromne namioty w których znajdowała się aparatura do prowadzenia plantacji.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 166 krzaków nielegalnych roślin oświetlenie, nawozy, wentylatory, klimatyzatory, przetwornice, grzejniki gazowe oraz akcesoria służące do uprawy konopi. W mieszkaniu mężczyzny znaleźli natomiast nasiona oraz instrukcje i materiały do prowadzenia hodowli. W samochodzie 39-latka znajdowały się  ścinki zakazanej rośliny w ilości blisko 400 gramów.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy krzaków konopi innych niż włókniste oraz posiadania ziela konopi. 21 lutego 2020 roku Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe