Referendum w sprawie odwołania wójta gminy Bełchatów nie odbędzie się.

  • 13.01.2020, 21:41
  • Redakcja lokalna.news
Referendum w sprawie odwołania wójta gminy Bełchatów nie odbędzie się. B24 Adam Michel
Taką informację przekazał 13 stycznia Komisarz Wyborczy Marian Baliński, który w swoim postanowieniu odrzucił wniosek złożony kilka tygodni przez grupę mieszkańców gminy Bełchatów. Na początku roku Krzysztof Maziarz - jeden z wnioskodawców, informował, iż zebrano 1007 podpisów. Jak się okazało po weryfikacji Komisarz Wyborczy odrzucił 162 ponieważ były wadliwe.

Taką informację przekazał 13 stycznia Komisarz Wyborczy Marian Baliński, który w swoim postanowieniu odrzucił wniosek złożony kilka tygodni przez grupę mieszkańców gminy Bełchatów.
Na początku roku Krzysztof Maziarz - jeden z wnioskodawców, informował, iż zebrano 1007 podpisów. Jak się okazało po weryfikacji Komisarz Wyborczy odrzucił 162 ponieważ były wadliwe.

Brakowało m.in. imienia, peselu, adresu zamieszkani, nr posesji.

 Tak więc aby mogło się odbyć referendum zabrakło 73 podpisów ( wymagane minimum to 919 podpisów).

Przypomnijmy, że grupa mieszkańców, która zaangażowała się w zbieranie podpisów pod wnioskiem w sprawie odwołania Wójta gminy Bełchatów, zarzucała mu m.in. wyłączenie światła na terenie gminy w 2019 r., czystki polityczne w urzędzie, brak inwestycji, wysokie zarobki kierownictwa urzędu (sekretarz gminy zarabia ok. 12 tys. złotych brutto).

Jak mówią wnioskodawcy - Przeanalizujemy te podpisy, które odrzucił komisarz wyborczy i wypracujemy stanowisko nie ma pośpiechu mamy 14 dni na złożenie odwołania do sądu administracyjnego.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe