"Pracownia pod chmurką" w SP3 otwarta

  • 16.10.2019, 16:16
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
10182019_sp3_eko_pracownia_otwarcie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od września SP3 ma do swojej dyspozycji "pracownię pod chmurką", która dzisiaj została oficjalnie oddana do użytku. Szkoła pozyskała na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie ponad 43 tys. zł.

Uczniowie „Trójki” do dyspozycji będą mieć 6 przystanków edukacyjnych: „Z ekologią za pan brat” - z miejscem na selektywną zbiórkę odpadów, „Nauka pod chmurką” ze stolikami, z których dzieci korzystać będą podczas zajęć i nie tylko, „Cztery pory roku w ogrodzie”, „Szkolny monitoring” – ze stacjami meteorologiczną i pogodową oraz zegarem słonecznym, „Leki ze szkolnej apteki”, czyli ziołowy kącik a przedszkolaki, a także „Ruch to zdrowie”. W szkolnym ekocentrum staną domki dla owadów – i profesjonalne, i wykonane przez uczniów bełchatowskich szkół w ramach konkursu, a wokół nich posadzone zostaną różnorodne krzewy i byliny.

Główny celem tego typu projektów jest aktywna edukacja ekologiczna. Takie pracownie na świeżym powietrzu zdecydowanie ułatwiają i przedszkolakom, i starszym dzieciom poznanie wielu zagadnień związanych z naukami przyrodniczymi, w tym również z ekologią. Stacje ekologiczne, są oczywiście tak przemyślane, by mogły służyć następnym pokoleniom.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe