Wyrok ws. wójta Ładziaka 25 września

  • 13.09.2019, 13:18
  • Redakcja lokalna.news
Wyrok ws. wójta Ładziaka 25 września
Była to już kolejna rozprawa, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Termin kolejnej wyznaczono na 25 września. Wtedy też najprawdopodobniej poznamy wyrok.

Proces dotyczy rzekomego przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przy budowie drogi w Dobrzelowie. Koszt jej wykonania to ok. 18 tys. zł. Na ławie oskarżonych wraz z byłym wójtem zasiadł zarząd spółki gminnej, której powierzone zostało wykonanie właśnie tych prac.

Główne zarzuty dotyczą błędnie skonstruowanego planu budowy drogi (oraz braku pozwolenia na jej budowę) - zakres prac opisany w dokumentach miał nie pokrywać się z tym rzeczywiście wykonanym, a także wypłacenia spółce podwójnej kwoty za wykonane zlecenie.

Na ostatniej rozprawie przesłuchano biegłą sądową w zakresie budownictwa. Przesłuchiwana inżynier stwierdziła, że przedstawiona dokumentacja zdjęciowa nie pozwala na jasną ocenę stanu drogi i nie wnosi nic do sprawy.

Każda ze stron miała również możliwość wygłosić mowę końcową. Prokurator wnioskował o podtrzymanie dotychczasowych zarzutów, a obrońcy i oskarżeni o uniewinnienie lub - w przypadku, kiedy sędzia dopatrzyłby się jakiegoś przewinienia - o warunkowe umorzenie postępowania.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe