Nowe pomoce naukowe w Ósemce

  • 14.08.2019, 13:29
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
08142019_sp8_nowe_pomoce_naukowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilkadziesiąt komputerów stacjonarnych i laptopów, a do nich specjalna szafa ładująca, nowoczesne tablice interaktywne, mnóstwo pomocy dydaktycznych – wszystko to pozyskała w ostatnim czasie bełchatowska Ósemka. Od kliku miesięcy podstawówka z powodzeniem realizuje program „[email protected] Szkoła”.

SP nr 8 stawia na innowacyjność, kreatywność oraz indywidualizację nauczania. W tym duchu w pod koniec ubiegłego roku przystąpiła do programu [email protected] Szkoła”. Teraz realizacja projektu wchodzi w kolejną fazę. Trwa doposażanie sal i pracowni.

Do placówki dotarł już nowoczesny sprzęt informatyczno-edukacyjny, w sumie 50 komputerów i laptopów. Dzięki temu od września uczniowie będą korzystać z dwóch w pełni wyposażonych sal komputerowych z podłączeniem do sieci bezprzewodowej. W jednej z nich będą komputery stacjonarne, w drugiej – laptopy ze specjalną szafą do ładowania i przechowywania sprzętu. Do tego placówka pozyskała 3 urządzenia wielofunkcyjne, głośniki bezprzewodowe i dwie tablice interaktywne.

To jeszcze nie wszystko. W ramach programu Ósemka wzbogaciła się również o różnorodne pomoce dydaktyczne, które liczyć trzeba w tysiącach. Dzięki temu wszystkie pracownie, w tym chemiczna, fizyczna, biologiczna, zostały w pełni doposażone. Przyrządy laboratoryjne, szafa z odczynnikami chemicznymi, magnesy neodymowe, modele atomów, zestawy pryzmatów, globusy, mapy geograficzne Polski i świata, atlasy to pomoce, dzięki którym uczniowie będą mogli jeszcze intensywniej rozwijać zainteresowania naukowe.

Z nowych pomocy ucieszą się też humaniście, nie zabraknie bowiem słowników, atlasów, gier dydaktycznych. Równie ważne jak rozbudzanie zainteresowań, jest rozpoznawanie potrzeb dzieci, wspomaganie w rozwoju i wzmacnianie, a to główne podczas terapii pedagogicznej i logopedycznej. Z fachowej pomocy korzystają głównie uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Teraz podczas zajęć uczniowie do dyspozycji będą mieli szereg nowych plansz edukacyjnych, kart i gier logopedycznych.

Przypomnijmy, że w ramach „Nowej Szkoły” od stycznia w zajęciach dodatkowych uczestniczyło prawie 400 uczniów. Przez 71 godzin w tygodniu prowadzone były różnorodne koła zainteresowań, w tym: językowe, matematyczne, przyrodnicze, biologiczno-geograficzne, fizyczno-chemiczne czy z przedsiębiorczości. Zainteresowaniem cieszyły się też koła informatyczne.

Podobnie będzie w nadchodzącym roku szkolnym, bowiem realizacja innowacyjnych zadań edukacyjnych trwać będzie do 30 czerwca 2020 roku. Dzięki zastosowaniu metod eksperymentalnych w trakcie spotkań uczniowie nie tylko zdobywać będą wiadomości i ćwiczyć nabyte umiejętności, ale przede wszystkim - zaspokajając naturalną ciekawość świata - poszerzać horyzonty myślowe.

Wartość całego projektu wynosi powyżej 725 tys. zł, z czego ponad 674 tys. zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a ponad 50 tys. zł dołożyło miasto.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe