Zdecyduj o zmianach w mieście

  • 10.07.2019, 12:47
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
07102019_miasto_zmiany_ankieta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Magistrat po raz kolejny stara się o dofinansowanie lokalnego rozwoju. Nowy ministerialny program daje mieszkańcom możliwość decydowania o kierunkach przemian w mieście. Swoje zdanie na temat zauważalnych problemów bełchatowianie mogą wyrazić w anonimowej ankiecie.

Rozwój lokalny” to program przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a realizowany w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Beneficjentami są małe i średnie miasta, a wśród nich Bełchatów. Dzęki temu programowi mieszkańcy mogą realnie wpływać m.in. na kształt administracji samorządowej. W praktyce może to ograniczyć negatywne trendy.

Co ważne, to właśnie mieszkańcy mogą wskazać zagadnienia, które pomogą w opracowywaniu konkretnego projektu. Na ten temat bełchatowianie wypowiedzieć się mogą w specjalnej ankiecie, na którą składa się 12 pytań, głównie zamkniętych. Dotyczą one przede wszystkim problemów i wyzwań w kontekście rozwoju miasta, w tym m.in. jakości środowiska naturalnego, kwestii migracji, starzenia się społeczeństwa, lokalnej gospodarki, problemów społecznych i socjalnych czy bezpieczeństwa mieszkańców.

Czas wypełniania ankiet upływa w piątek, 12 lipca. Formularz można pobrać w załącznika lub w Urzędzie Miasta (ul. Kościuszki 1, 15 – przy Straży Miejskiej i ul. Czyżewskiego 7; w godzinach pracy magistratu). Wypełnione arkusze wrzucić trzeba do ustawionych w tych trzech miejscach urn. Opinie mieszkańców będą wzięte pod uwagę przy tworzeniu zarysu projektu.

Źródło: redakcja/belchatow.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe