Najniebezpieczniej jest na prostej drodze?

  • 04.07.2019, 12:02
  • Żródło: redakcja/KGP
Najniebezpieczniej jest na prostej drodze?
W społeczeństwie cały czas funkcjonuje przeświadczenie, że na prostym odcinku drogi jest najbezpieczniej. Statystyki mówią jednak zupełnie coś innego.

Proste odcinki dróg bardzo często prowokują kierowców (którzy i tak nie zawsze respektują ograniczenia) do jazdy z dużo większą prędkością, która wiąże się też ze zmniejszeniem skupienia. Dodajmy do tego sprzyjające warunki pogodowe, z jakimi latem may zazwyczaj do czynienia - takie połączenie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków drogowych.

Należy jednak zauważyć, że w społeczeństwie cały czas pokutuje przeświadczenie, że największe niebezpieczeństwa czyhają na kierowców na zakrętach i generalnie krętych odcinkach dróg. Nic bardziej mylnego.

Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 3800 miało miejsce na prostych odcinkach dróg. Biorąc pod uwagę geometrię drogi stanowi to prawie 80% wszystkich zdarzeń. To właśnie proste odcinki dróg cechuje największe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku drogowego. W poprzednie wakacje w tym z pozoru bezpiecznym miejscu zginęło 406 osób, gdzie w wypadkach na zakrętach dróg, uważanych za bardziej niebezpieczne, śmierć poniosło 129 uczestników ruchu drogowego - informuje Komenda Główna Policji.

Uważajmy na siebie i innych uczestników dróg, stosujmy się do ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania - nie tylko tam, gdzie wydaje nam się, że może być niebezpiecznie. Pozory często mylą, a brawura na drodze nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Źródło: redakcja/KGP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe