środa, 5 października 2022 11:46
Pilne!
Reklama

Jesień pełna kultury w Bełchatowie. Warto zapoznać się z listą wydarzeń

Festiwal Sztuki Jabłka, czyli trzy dni z różnymi odsłonami sztuki już w weekend 23-25 września. Ale to nie wszystko. Najbliższe miesiące w bełchatowskiej kulturze zapowiadają się niezwykle ciekawie.

  Dużymi krokami zbliża się coroczny Festiwal Sztuki Jabłka. To prawdziwe święto bełchatowskiej kultury, ale też okazja do promocji naszych regionalnych artystów. Podobnie jak w latach poprzednich i tym razem będzie to spora dawka kulturalnych doznań. – Jak zawsze stawiamy na różnorodność i lokalność. Będzie muzycznie i literacko. Sięgniemy po fotografię, film i sztukę – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Bełchatowa. Pełny plan FSJ wkrótce będzie można znaleźć na miejskiej stronie belchatow.pl.

  Festiwal Sztuki Jabłka to tylko jedno z kulturalnych przedsięwzięć zaplanowanych na nadchodzącą jesień. Będzie się działo i to sporo. Jeszcze we wrześniu Muzeum Regionalne zaprasza na bełchatowską odsłonę Europejskiego Dnia Dziedzictwa. Muzealnicy ponownie szykują coś co zaskoczy zwiedzających, ale też będzie nawiązywać do regionalnych zabytków. Kolejne wydarzenie to wystawa instrumentów muzycznych. Zobaczyć będzie można m.in. zabytkowe akordeony, ale też posłuchać koncertu, jaki towarzyszyć ma wernisażowi. Muzeum planuje również aukcję staroci, która będzie okazją, by kupić coś niespotykanego i oryginalnego. Wszystkie szczegóły będą dostępne na stronie placówki muzeum.belchatow.pl.

  Wiele wystaw, spektakli i koncertów zapowiada również Miejskie Centrum Kultury. Tylko na październik placówka zaplanowała prawie 30 różnych wydarzeń. Jesienią nie zabraknie także „podwieczorków z gwiazdą”, wspólnych wypraw razem z klubem podróżnika czy kulinarnych eksperymentów podczas warsztatów w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych. Najmłodsi już mogą wypatrywać różnorodnych konkursów, a nieco starsi stand-up i spektakli, które będą gościć w MCK-u. Więcej o poszczególnych wydarzeniach już można znaleźć na stronie placówki: mckbelchatow.pl.

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkania w ramach cyklu „Biblioteka miejscem spotkań”. Nie zabraknie również comiesięcznych wystaw, przeglądu twórczości literackiej i spotkań autorskich. W planach jest także ogłoszenie kolejnych edycji konkursów literackich, m.in. na Bajkę dla braciszka i siostrzyczki. I w tym przypadku polecamy, by śledzić na bieżąco stronę placówki: biblioteka.belchatow.pl.

  To nie wszystko. Wkrótce, bo już 14 października ruszy też kolejny rok pracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W październiku zaś jak zawsze odbędą się Bełchatowskie Dni Papieskie.

Źródło: Urząd Miasta w Bełchatowie

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama