środa, 5 października 2022 09:47
Pilne!
Reklama

„Ekonomik” może poszczycić się pracownią hotelarską z prawdziwego zdarzenia

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku stworzył pracownię hotelarską. Dzięki projektowi „ZSE stawia na kwalifikacje” udało się stworzyć w pełni wyposażone miejsce, gdzie młodzież będzie mogła zdobywać umiejętności w zakresie hotelarstwa.

  Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku stawia na rozwój i kwalifikacje i to dosłownie, ponieważ udało się stworzyć na pracownię hotelarską. Jaki był cel jej stworzenia?

  Niedawno stworzona pracownia hotelarska, stworzona została dzięki projektowi  „ZSE stawia na kwalifikacje”. Taka pracownia jest nam bardzo potrzebna, ponieważ w naszej szkole jest „Technik Hotelarstwa”. Uczą się na tym profilu uczniowie, którzy zdają następnie kwalifikacje i egzamin praktyczny. 

  Ta pracownia stwarza uczniom takie możliwości, że ten egzamin praktyczny z pewnością zdadzą z dużym sukcesem, ponieważ tutaj będą się uczyć różnych swoich umiejętności praktycznych, co również w przyszłości da im możliwość lepszej pracy w hotelach – mówi Izabela Raksa nauczyciel przedmiotów hotelarskich w ZSE w Radomsku.

  Pracownia wyposażona jest w recepcję, będzie wgrane do niej również specjalne oprogramowanie. Ponadto znajduje się w niej jednostka mieszkalna, która wyposażona jest w meble, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych, a więc są to znormalizowane meble o odpowiednich wymiarach, odpowiednim wyposażeniu. Jest tam wszystko to, co każdy gość powinien znaleźć w każdej jednostce mieszkalnej.

 Pracownia została dofinansowana z projektu „ZSE stawia na kwalifikacje”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki pozyskanym funduszom, utworzono i wyposażono pracownie hotelarską w sprzęt niezbędny do kształcenia zawodowego w zawodzie technik hotelarstwa. Koszt samego pawilonu to około 40 tys. zł, natomiast samo wyposażenie kosztowało około 10 tys. zł.

A co sądzą na temat tej pracowni osoby zainteresowane, czyli uczniowie? Jak takie praktyki hotelarskie wyglądają?

  Praktyki polegają na przygotowaniu jednostek mieszkalnych na przyjazd gościa, czy pomocy pracownikom, pracującym na co dzień w hotelu. Przygotowujemy pokoje, uczestniczymy w przyjmowaniu gości na recepcji. Czasami zdarza się również pomoc na kuchni. 

  Jeżeli chodzi o tę pracownię, to myślę, że jest to bardzo fajny element, dołączony do naszego profilu i myślę, że będzie na pewno bardzo przydatny – mówi Klaudia Łoboda uczennica ZSE w Radomsku. 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama