Sobota, 2 lipca 2022 05:02
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

„Elektrosprzęt w dobre ręce” – rusza kolejny konkurs organizowany przez PGK Radomsko

26 stycznia rusza VII. edycja konkursu pt. „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Radomska oraz gminy Radomsko, a także gminy Masłowice. Celem konkursu jest zebranie jak największej ilości elektroodpadów.
Ładuję odtwarzacz...

  O tym, że ekologia i ekologiczne nawyki są dobre i potrzebne, nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz większy nacisk na naukę o ekologii kładzie się w szkołach. Dobrym tego przykładem jest udział szkół w konkursie pt. „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Dziś (26.01.2022 r.) rusza jego VII. edycja.

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Radomska oraz gminy Radomsko, a także gminy Masłowice do udziału w VII edycji konkursu pt. „Elektrosprzęt w dobre ręce”.

  Zadaniem uczniów jest zebranie jak największej ilości elektroodpadów pochodzących z gospodarstw domowych. Termin na zbiórkę jest dosyć długi. Zbiórka startuje już 26 stycznia i elektroodpady uczniowie mogą przynosić do swoich szkół, aż do 5 września br.

  Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc praz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora.

  Mamy nadzieję, że szkoły będą chciały uczestniczyć w tym konkursie, liczymy na to, że być może uda się pobić rekord z poprzedniej edycji tego konkursu, który ustanowiła szkoła z Kraszewic (gm. Masłowice), która zebrała w tamtym czasie ponad 3, 5 tony elektroodpadów. Dla szkół przygotowane są nagrody pieniężne. Partnerami konkursu są: Elektro-System Organizacja Odzysku Odpadów Eklektycznych i Elektronicznych oraz Remondis Elektorecykling, Nadleśnictwo Radomsko oraz Miejskie Dom Kultury w Radomsku.

 Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w konkursie – mówi Magdalena Jurek, Dział Ochrony Środowiska w PGK Radomsko

Więcej szczegółów na stronie: http://www.pgk-radomsko.pl


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas