W miniony weekend odbyła się druga edycja Festiwalu Sztuki Jabłka. Świętowanie rozpoczęliśmy w nowo otwartym Sadzie Jabłoniowym na ul. Okrzei.
Pani prezydent Mariola Czechowska dokonała uroczystego otwarcia obiektu, po którym nastąpiło przyznanie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w dwóch konkursach zorganizowanych przez miasto i bełchatowskie Muzeum Regionalne.
Kolejnym punktem piątkowego programu było przedstawienie autorskiej wizji raju przygotowane przez Julkę Zając i Lenę Chmiel oraz koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Podczas występów artystycznych piękny obraz na ciele modelki tworzył mistrz bodypaintingu, Marian Folga. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka”.
W sobotę impreza przeniosła się na plac Narutowicza, który na czas festiwalu zmienił się w plac Sztuki Jabłka. Uczestnicy mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, np. zorganizowanych przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych zajęciach plastycznych czy poćwiczyć umiejętności manualne na warsztatach quillingowych. Stowarzyszenie „Na Trzepaku” zaprezentowało dzieciakom natomiast wiele ciekawych, ale zapomnianych już zabaw jak np. gra w kapsle.
Poza warsztatami przewidziane w programie na ten dzień były też koncerty. Na scenie zaprezentowali się bełchatowscy raperzy oraz grupa taneczna UP Studio, z którą można było nauczyć się kilku hiphopowych czy dancehallowych kroków.
W niedzielę wszystkie wydarzenia były zlokalizowane w parku przy Muzeum Regionalnym. Od razu po wejściu na teren festiwalu uwagę przyciągała ilość ustawionych w parku food trucków, z których każdy miał inne i oryginalne menu. Szczególną atrakcją w strefie food trucków był pokaz kulinarny uczestnika programu Top Chef, Jarosława Śliwki. Przewidzianych zostało też sporo atrakcji dla najmłodszych: Teatr Na Co-Dzień przygotował wiele zajęć, m.in. malowanie buziek, zabawa z bańkami czy zdjęcia ze szczudlarzami. Największym wydarzeniem tego dnia był oczywiście koncert jednej z najpopularniejszych i najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie muzycznej, Korteza.
Jedną z niespodzianek tej edycji imprezy było pojawienie się Ewy, która zawisła w powietrzu przy Kinie Kultura na czas festiwalu.
Atrakcji przygotowanych na czas festiwalu było naprawdę bardzo dużo, na tyle, że nie sposób streścić wszystkiego, co się działo podczas tych trzech dni. Tym bardziej, że wiele wydarzeń wykraczało poza ten weekend. Przykładem może być wystawa prac studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, która gości w budynku PGE Gigantów Mocy aż od 20 do 30 września.

Napisz komentarz
Komentarze