Czas na wiosenne porządki. W Bełchatowie będzie czysto, zielono i kolorowo

  • 06.05.2022, 07:49
  • Redakcja lokalna.news
05052022-belchatow-porzadki-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto Bełchatów rozpoczęło wiosenne porządki. Zadba o porządek i czystość na ulicach, wiatach przystankowych. Będą prowadzone również nasadzenia. Miasto zadba również i porządek na placach zabaw.

  Zrobiła się piękna, majowa pogoda. Coraz częściej spędzamy czas na zewnątrz, dlatego Miasto Bełchatów dba o czystość i porządek w mieście. Rozpoczęły się prace porządkowe. Na czym one polegają?

 Te pierwsze porządki, które są prowadzone po okresie zimowym, to przede wszystkim sprzątniecie ulic, pozamiatanie chodników, ale również wymycie wiat przystankowych, których  na terenie miasta Bełchatowa jest około 100.

  Oprócz tego, że wiaty zostały umyte, do porządku zostały doprowadzone zarówno kosze na śmieci, jak i ławki i cale otoczenie wokół.

  Teraz jest czas na prace zielone, czyli porządkowane są skwery, parki. Miasto zakupiło sadzonki roślin jednorocznych, tak pięknie kwitnących dając niesamowity efekt wizualny. Ponad 13,5 tys. zostanie wsadzonych. Będą to głównie begonie, pelargonie, kwiaty, które z pewnością pięknie wyglądają, które ciszą oko swoimi kolorami – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

  Wspomnieć należy również o konserwacji i zabezpieczeniu placów zabaw. Mowa tutaj o piaskowniach, w których wymieniony został piasek. Piasek spełnia wszystkie niezbędne wymogi zwłaszcza sanitarne. Takich piaskownic na terenie Bełchatowa jest 23.

  W związku z coraz lepszą, słoneczną pogodą, coraz bliżej, a w zasadzie już zawitał sezon na koszenie traw. W pierwszej kolejności koszone będą główne place, skwery, później w osiedlach, gdzie tego terenu zielonego również jest dużo.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe