Stowarzyszenie Literackie „Ponad” zorganizowało Poranek Różewiczowski

  • 06.09.2021, 09:49
  • Redakcja lokalna.news
04092021-poranek-rozewiczowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę 4 września w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się poranek Różewiczowski, przygotowany przez Stowarzyszenie literackie „Ponad”.

  Trwa rok Różewiczowski. Radomsko, miasto rodzinne poety i pisarza organizuje wiele wydarzeń artystycznych, promujących twórczość nie tylko Tadeusza Różewicza, ale również jego braci. Jednym z takich wydarzeń był organizowany w sobotę 4 września „Poranek Różewiczowski” Czym on był?

  Dzisiaj mamy Poranek Różewiczowski, na który zaprosiłam poetów z całej Polski, m.in. przyjechała Warszawa, Łódź, Kraków, Kłobuck, Jura Krakowsko-Częstochowska, będzie też Piotrków. Z pewnością nie wymieniłam wszystkich przybyłych do nas, ale wszyscy nasi przyjaciele i sympatycy będą dzisiaj na tym spotkaniu.

 Zadanie, które realizujemy, jest wsparte finansowo przez Powiat Radomszczański. Korzystamy również z gościnności Miejskiego Domu Kultury, bardzo miło nas tu przyjęto. Z Urzędu Miasta dostaliśmy kilka pięknych gadżetów, które rozdamy artystą i rozdamy poetą – mówi Edmunda Bodanka, Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”

Jaki  jest cel Poranka Różewiczowskiego?

  Celem jest upamiętnienie Braci Różewiczów. Wiemy o tym, że tok 2021, jest rokiem 4 pisarzy: Baczyńskiego, Lema, Norwida i Różewicza. Najbliższy jest nam Różewicz, ponieważ rozsławił nasze Radomsko, jak sam powiedział: „Jestem stąd”. Ten poranek jest poświęcony nie tylko Tadeuszowi, ale wszystkim braciom. Postaramy się w jakiś sposób przybliżyć braci Różewicz.

  Sam początek to będzie prezentacja krótkich urywków twórczości Jana Różewicza i Tadeusza Różewicza, jednak prezenter nie może przekroczyć 2 minut. Będą oczywiście nagrody. Po konkursie będzie część artystyczna, na którą zaprosiłam świetnych artystów – dodaje Edmunda Bodanka, Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe