Konkurs ukazujący prawdziwych GLINIARZY z powołania

  • 26.05.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
25052021-konkurs-policja-wlazlowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa konkurs pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”. Konkurs ma na celu przede wszystkim wskazanie empatycznych, odpowiedzialnych postaw Policjantów.

   Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: - służyć wiernie Narodowi, - chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, - strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Są to słowa przysięgi policyjnej. Pokazują one jak odpowiedzialny, trudny i niebezpieczny jest zawód policjanta. Trzeba w tym zawodzie wykazać się niejednokrotnie empatią, cierpliwością i opanowaniem. Z myślą właśnie o policjantach odznaczających się takimi cechami powstał konkurs pt. „Policjant, który mi pomógł”

   Konkurs pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” to już kolejna edycja tego konkursu, organizowanego przez Komendę Główną Policji. Ma on na celu przede wszystkim wskazanie empatycznych, odpowiedzialnych postaw Policjantów. Osoby, które są doceniane przez osoby indywidualne, przez społeczeństwo.

   Są to tacy policjanci, którzy pomagają bardzo często w czasie wolnym od służby. Są to policjanci, którzy pomagają  osobą bezradnym życiowo, w tym dotkniętym przemocą. Szukają różnych rozwiązań problemów, wykazują się empatią, pomagają całym potrzebującym rodzinom. Tacy policjanci, którzy zostaną zauważeni, przez społeczeństwo, mogą być zgłoszeni do tego konkursu.

   Zgłoszenia mogą dokonać osoby indywidualne, instytucje, i różnego rodzaju organizację. Oczywiście ze zgłoszenia wyłączona jest policja w jakiejkolwiek formie. Chodzi o to, aby osoby i podmioty zewnątrz, dostrzegły poświecenie dla pracy i ludzi danego policjanta – mówi kom. Aneta Wlazłowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

   Szczegóły i regulamin konkursu można znaleźć na stronie http://policjant.niebieskalinia.pl/

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe