Bełchatowska Karta Rodziny daje wiele ulg i rabatów

  • 22.04.2021, 17:01 (aktualizacja 22.04.2021, 17:13)
  • Redakcja lokalna.news
21042021-karta-rodziny-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 2012 roku, na terenie Bełchatowa działa Bełchatowska Karta Rodziny. Jest to realne wsparcie dla rodzin wielodzietnych czy np. seniorów. Upoważnia ona do wielu zniżek i rabatów.

   Teraz ceny niemal wszystkiego poszły do góry, droższe stały się również różnego rodzaju usługi, co jest pokłosiem pandemii koronawirusa. Jest to trudna sytuacja dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla osób mniej zamożnych czy dużych rodzin. Na szczęście jest wiele ciekawych alternatyw, które pomagają takim rodzinom realnie zaoszczędzić pieniądze. Na terenie Bełchatowa działa Bełchatowska Karta Rodziny. Czym tak właściwie jest ta karta i do czego ona upoważnia?

   Bełchatowska Karta Rodziny jest to program, który jest realizowany przez magistrat od 2012 roku. Wspólnie z firmami bełchatowskimi, jest ich około 60, oraz jednostkami miejskimi, takimi jak np. Miejskie Centrum Kultury, Lodowisko Miejskie czy chociażby Muzeum.

 Z tej karty mogą skorzystać rodziny wielodzietne oraz rodziny, w których występuje niepełnosprawność, mogą również z tego skorzystać Honorowi Dawcy Krwi, a także seniorzy. Przede wszystkim taka karta upoważnia do korzystania ze zniżek. Można np. skorzystać z tańszej rehabilitacji, naprawy sprzętu AGD, ale również i z tańszych biletów, wejściówek np. do Miejskiego Centrum Kultury, czy lodowisko. Warto wspomnieć, że posiadacze Karty Bełchatowskiej Rodziny, mogą również skorzystać ze zniżki, zapisując swoje dziecko do miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”.

  Obecnie mamy około 6,5 tysiąca wydanych takich kart i akcja ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

   Dlaczego warto taką kartę założyć?

   Właśnie dlatego, że upoważnia ona do wielu zniżek. Nie ma tutaj zniżek np. na komunikację miejską, no ale w Bełchatowie komunikacja miejska jest nieodpłatna.  Jeżeli rodzina jest wielodzietna, która chciałaby wysłać swoje dzieci na dodatkowe zajęcia do MCK, jest 25% zniżka, jest zniżka na seanse do kina. Wejście do Muzeum na dowolną wystawę, z taką kartą wynosi 1 grosz – dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

   Czy taka karta ma jakąś datę ważności? Jest wydawana na jakiś określony czas?

   Taka karta wydawana jest na podstawie dokumentów i regulaminów, które regulują przyznawanie takich kart bełchatowskiej rodzinie. Przysługuje ona również rodzinom, które posiadają już dorosłe dzieci. Trzeba wypełnić odpowiednie dokumenty i wtedy taka karta jest wydawana bezterminowo – mówi nam Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe