Oddział dziecięcy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku przeznaczony dla osób z COVID-19 (powiat radomszczański)

  • 15.10.2020, 08:47
  • Redakcja lokalna.news
14102020_covid_oddzial_dzieciecy_drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 13 października, dziecięcy oddział Szpitala Powiatowego w Radomsku, został przeznaczony do umieszczania pacjentów zarażonych koronawirusem. W wyniku tej decyzji wszystkie dzieci z powiatu radomszczańskiego wymagające leczenia ambulatoryjnego, będą kierowane do ościennych placówek medycznych.

Od 13 października oddział dziecięcy został przeznaczony dla osób zarażonych COVID-19:

­- Decyzja ta jest konsekwencją, wydanej przez wojewodę łódzkiego decyzji, o konieczności zorganizowania w naszej palcówce 72 łóżek, przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19, w tym 5 łóżek intensywnej opieki medycznej ­– dowiadujemy się od Przemysława Drozdka, kierownika kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Po pytaniu, dlaczego akurat ten oddział został przeznaczony do tego celu, oraz gdzie leczeni są teraz mali pacjenci, dowiadujemy się:

- Dyrekcja podjęła taką decyzję z kilku powodów. Po pierwsze, z powodu niewielkiego obłożenia łózek na oddziale dziecięcym. Dogodnej infrastruktury tego działu, z osobnym wejściem, z możliwością przekształcenia go dla pacjentów z COVID-19 pod względem sanitarnym, jak również możliwości przesunięcia tam personelu medycznego. W godzinach dopołudniowych opiekę nad małymi pacjentami obejmują zazwyczaj pediatrzy, znajdujący się w ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej, natomiast po godzinach ich pracy, pomocy będą udzielać lekarze nocnej i świątecznej opieki medycznej. W przypadku hospitalizacji tych pacjentów, będzie konieczność przemieszczania ich do innych ośrodków m.in. do Szpitala w Piotrkowie Trybunalskim, czy w Bełchatowie ­– dodaje Przemysław Drozdek.

Obecnie zarówno oddział obserwacyjno-zakaźny, jak i oddział gruźlicy i chorób płuc ma pełne obłożenie pacjentów z COVID-19. Sytuacja jest rozwojowa. Niewykluczone, że jeśli zajdzie potrzeba, na wniosek wojewody kolejne oddziały zostaną przekształcone na oddziały do walki z COVID-19.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe